Domov Novinky ChatGPT predstavuje nové funkcie pre DALL-E

ChatGPT predstavuje nové funkcie pre DALL-E

Zdielať

OpenAI nedávno predstavila niekoľko nových funkcií pre svoj generátor obrázkov DALL-E, ktorý je integrovaný do ChatGPT.

Tieto inovácie umožňujú používateľom upravovať vygenerované obrázky pomocou textových príkazov. Napríklad, ako to bolo ukázané v demonštračnom videu zdieľanom na sociálnej sieti X (predtým Twitter), je možné pridať jednoduché prvky, ako sú mašle na obrázok pudla, ktorý oslavuje narodeniny. Túto úpravu možno vykonať priamo v rozhraní chatbota na webe alebo v mobilných aplikáciách pre Android a iOS.

Nová funkcia prednastavených štýlov v DALL-E tiež ponúka používateľom možnosť získať inšpiráciu a rozšíriť svoje kreatívne možnosti. Používatelia si môžu vybrať z rôznych štýlov, ako sú drevoryt, detailné zábery, nízky uhol, umelé osvetlenie, ručná kresba, gotika, synthwave a sci-fi. Každá možnosť je predstavená vyskakovacím obrázkom, ktorý pomáha lepšie pochopiť, aký výsledok je možné očakávať. Zatiaľ čo OpenAI pokračuje vo svojom raste a inováciách, jej konkurent Stability AI čelí vážnym výzvam. Firma nedávno prišla o svojho zakladateľa a výkonného riaditeľa Emada Mostaqueho kvôli obavám týkajúcim sa jej obchodného modelu.

Forbes informoval, že vysoké náklady na infraštruktúru výrazne zasiahli financie spoločnosti, pričom v roku 2023 dosiahla tržby len 11 miliónov dolárov, čo bolo nedostatočné na pokrytie jej dlhov za cloudový hardvér u poskytovateľov ako Amazon Web Services, Google Cloud Platform a CoreWeave. Okrem finančných problémov čelí Stability AI aj žalobám za porušenie autorských práv, čo zvyšuje neistotu ohľadom jej budúcej existencie.

Zdroj