Domov Novinky Brat Pabla Escobara predáva Apple iPhone 11 Pro, je to povod

Brat Pabla Escobara predáva Apple iPhone 11 Pro, je to povod

Zdielať

Celé mesiace sledujeme bizarnú ságu Roberta Escobara (brata slávneho Pabla Escobara), ktorý sa pokúšal predávať skladací smartfón Samsung Galaxy Fold pod značkou Escobar. Tentoraz to skúša s lacným iPhonom.

Roberto Escobar sa snaží tentokrát predať repasované smartfóny Apple iPhone 11 Pro v 24K zlate iba za 499 dolárov. Technickí novinári už predtým poukázali na to, že spoločnosť Escobar Inc. vlastne iba prebaľovala Samsung Galaxy Fold a že väčšina objednávok nebola nikdy reálne doručená. Teraz má spoločnosť novú ponuku – repasované iPhone 11 Pro a pritom oznámila, že predáva iba obmedzený počet „predtým poškodených“ iPhone 11 Pro 256 GB. Telefóny boli opravené a „pozlátené“. Jeden z mála šťastných, komu bol telefón reálne doručený o ňom na unboxing videu tvrdí, že toto pozlátenie je skôr niečo ako nálepka z hliníkovej fólie.

Telefóny sa údajne dodávajú s originálnym príslušenstvom spoločnosti Apple, napríklad s nabíjacím káblom, nabíjačkou a slúchadlami. Escobar Inc. má vyryté svoje logo na zadnej strane, a ak telefón skutočne príde, príde v „luxusnej drevenej krabici“. „Toto je môj spôsob, ako bojovať proti Apple, predávam ich telefóny za nižšiu cenu a moje sú pozlátené a pekné dievčatá ich predvádzajú. Apple to nikdy nemôže urobiť,“ uviedol Roberto Escobar vo vyhlásení.

Treba mať však na pamäti, že ide o ďalší podvod. Pri kúpe totiž nie sú žiadne spoľahlivé metódy a dokonca aj spoločnosť PayPal odmieta spolupracovať s Escobar Inc. Podľa zahraničných správ možno konštatovať, že prebalený iPhone po zaplatení zrejme doručia iba recenzentom a influencerom (youtuberom), od ktorých sa očakáva, že spravia Robertovi Escobarovi slušné promo. A tí ostatní používatelia ostanú okradnutí. Okrem toho, platiť za telefón dopredu spoločnosti, pri ktorej sa v minulosti dokázalo, že objedané telefóny nedoručovala je veľmi vysoké riziko.

Zdroj: EG