Domov Novinky Boeing a Blackphone vyrobili zabezpečené smartfóny

Boeing a Blackphone vyrobili zabezpečené smartfóny

Zdielať

boeing-a-blackphoneBlackphone, ktorý bol oficiálne oznámený minulý mesiac je teraz k dispozícii k predobjednaniu s cenovkou 629 dolárov. Objednávky sa začnú dodávať v júni. Taktiež spoločnosť Boeing predstavila podobné zariadenie, ktoré obsahuje vysoké zabezpečenie. 

Blackphone vyvinutý spoločnosťami Silent Circle a Geeksphone, prevádzkuje silne modifikovaný Android (zostavenie s názvom PrivatOS). Operačný systém umožňuje používateľom, aby mali plnú kontrolu nad súkromím a bezpečnosťou ich komunikácie. Rýchly pohľad na uvedené špecifikácie Blackphonu ukazuje, že jeho cena nesie pozoruhodnú prémiu pre pridané funkcie ochrany osobných údajov a bezpečnosti. Patrí medzi ne 4,7 palcový HD IPS displej, štvorjadrový procesor taktovaný na 2 GHz, 2 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte a 8 MPx fotoaparát. Možnosti pripojenia zahŕňa LTE, HSPA+, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a GPS.

Blackphone-1

Tento smartfón je možné zakúpiť na stránke predajcu Blackphone.

Tým druhým smartfónom je Boeing Black od spoločnosti Boeing. Hardvér a softvér v smartfóne je vyrobený v areále pre bezpečné ukladanie a prenos dát a je určený najmä pre obranné a bezpečnostné komunity v USA. Získané funkcie, ako je šifrovanie disku, dôveryhodný hardware, hardware crpto, zabudovaných bezpečnostných prvkov, Trusted Platform modulov a bezpečné riešenie pre ochranu vašich dát. Smartfón dokonca ide tak ďaleko, že v prípade ak zistí, že sa niekto snaží prelomiť a tak otvoriť kryt prístroja dáta sa automaticky zmažú.

Boeing-black

Dizajn je tiež modulárny do určitej miery, takže môžete odňať zadný kryt a pripojiť rôzne moduly, ako sú rozšírené batérie, satelitné vysielače, pokročilé umiestnenie senzorov pre sledovanie, a podobne. Pokiaľ ide o špecifikácie, Boeing Black má 4,3 palcový qHD displej, dvojjadrový procesor taktovaný na 1,2 GHz na architektúre ARM Cortex-A9, slot pre microSD karty, duálnu podporu SIM, Bluetooth v2.1 + EDR, 1590 mAh batéria a nešpecifikovaná verzia operačného systému Android.

Bohužiaľ nebola však oznámená žiadne informácie o cene alebo o tom kde bude smartfón dostupný.

Zdroj: Blackphone a Boeing