Domov Novinky Axis vstupuje na trh s prístupovými systémami

Axis vstupuje na trh s prístupovými systémami

Zdielať

„Posun inovácie produktu do oblasti kontroly fyzického prístupu je vo vývoji spoločnosti Axis prirodzeným krokom vzhľadom k tomu, že medzi kontrolou prístupu a dohľadovým videom existuje veľmi silné prepojenie. Axis ako vedúca spoločnosť na trhu sieťových kamier hrá dôležitú úlohu pri zbližovaní IP produktov v obore dohľadového videa. Teraz svoje skúsenosti s IP technológiami rovnakým spôsobom uplatňujeme na prístupové systémy. Trh s produktmi pre kontrolu fyzického prístupu dospel do miesta, kde dôjde k jeho posunu k otvorenej IP technológii,“ povedal Ray Mauritsson, prezident a CEO spoločnosti Axis Communications.

Sieťová dverná jednotka AXIS A1001 je prvým neproprietárnym ovládačom prístupu na trhu, ktorý je založený na otvorenom IP protokole. Jedná sa o platformu pre dve rôzne riešenia. AXIS Entry Manager (AXIS A1001 so vstavaným softvérom) je ucelené riešenie pre malé až stredné prevádzky – ako napríklad kancelárie, malé firmy a obchody – s typicky 10 dverami a základnými požiadavkami na kontrolu prístupu.

Pre väčšie podnikové systémy je jednotka AXIS A1001 vhodná vďaka otvorenému rozhraniu pre programovanie aplikácií. To umožňuje partnerom spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií (ADP – Application Development Partners) splniť požiadavky konkrétnych zákazníkov. V prvej fáze sa do vývoja riešení, ktoré zahŕňajú integráciu videa a vyspelé funkcie pre riadenie kontroly prístupu, zapojili nasledujúci ADP partneri spoločnosti Axis: Aimetis, Genetec, IMRON, Milestone, NextLevel a OnSSI.

a1001_wall_left_hi

Spoločnosť Axis uvedie dvernú sieťovú jednotku AXIS A1001 v 4. štvrťroku 2013 najskôr v Spojených štátoch. Spojené štáty boli medzi prvými krajinami, ktoré od samého počiatku prijímali IP video technológie, a rovnako tak predstavujú obrovský trh pre kontrolu fyzického prístupu. Podľa firmy IHS*, ktorá robí prieskumy trhu, má celosvetový trh so systémami pre kontrolu fyzického prístupu hodnotu približne 3 miliardy USD (2012) a do roku 2017 jeho hodnota vzrastie zhruba na 4,2 miliardy USD, čo predstavuje každoročný nárast o 7 percent.

„Spoločnosť Axis začala svoje inovatívne úsilie už v roku 1984, kedy vyvinula konvertory protokolu, neskôr sa zaoberala tlačiarňami a zariadeniami na ukladanie dát a až potom v roku 1996 vynašla a predstavila svoju prvú IP kameru. Aj keď teraz vstupujeme na trh systémov na kontrolu fyzického prístupu, naším primárnym zameraním budú aj naďalej sieťové video produkty. Očakávame, že predaje systémov na kontrolu fyzického prístupu budú predstavovať malú, ale dôležitú časť nášho celkového objemu predajov,“ doplnil Ray Mauritsson.

a1001_front_inside_poe_hi (1)

Ďalšie vlastnosti sieťovej dvernej jednotky AXIS A1001:

• Otvorená architektúra, ktorá umožňuje ľahkú integráciu video systému, detekcie narušenia chráneného priestoru a ďalších systémov.

• Podpora napájania cez dátovú sieť (protokol Power over Ethernet) s cieľom znížiť potrebu používať oddelené napájacie a dátové vedenia.

• Údaje o držiteľoch kariet a konfigurácie systému sa automaticky ukladajú a synchronizujú medzi jednotlivými ovládačmi a jednotky je možné administrovať z akéhokoľvek počítaču v rámci systému.

• Možno využiť ako „samostatné“ riešenie s jednou jednotkou pre každé dvere a s pevnou cenou na jedny dvere. Umožňuje ľubovoľnú rozšíriteľnosť a nie je nutné používať tradičný centrálny ovládač, ktorý obsluhuje vždy viac dverí naraz – 4, 8, 16 alebo 32 dverí.

• Podpora pre väčšinu súčasných protokolov čítačiek a ich typov a pre štandardné IT a bezpečnostné zariadenia, ako sú napríklad dverné zámky a senzory polohy dverí.

• Sprievodca inštaláciou a farebne odlíšené konektory pomáhajú používateľom urobiť jednoducho inštaláciu a overiť, či sú dverné zámky, čítačky a ďalšie zariadenia pripojené správne.

• API rozhranie je vytvorené tak, aby spĺňalo špecifikácie ONVIF Profile C, čo umožní vzájomnú spoluprácu klientských miest a zariadení systémov pre kontrolu fyzického prístupu (PACS – physical access control systems) a IP video systémov.

* Dokument „HS CCTV and Video Surveillance Equipment – World – 2013“