Domov Novinky Assassin’s Creed Unity failom roka? Zdá sa, že áno

Assassin’s Creed Unity failom roka? Zdá sa, že áno

Zdielať

Už pred uvedením titulu bolo jasné, že na konzolách hra pobeží v natívnom rozlíšení 720p alebo 900p na 30 fps. Ubisoft i Microsoft sa snažili obhájiť svoju neschopnosť a hlavne neschopnosť vyvojárov Ubisoftu. Nezávislé testy Digital Foundry poukazujú na problém, že hra, resp. konzoly nie je schopná nielen, že držať 30FPS avšak prepadá hlbkovo pod 20FPS, v niektorých situáciach až 15FPS. Podľa testov si však o niečo lepšie vedieť XboX One oproti PS4, čo je vlastne prekvapením, keďže má nižší výkon.

Situácia na PC je však horšia. Ako minimum Ubisoft už  naznačoval procesor Intel Core i5-2500K na 3,3 GHz alebo AMD FX-8350@4,0 GHz, pričom ako minimum uvádzal Nvidia GeForce GTX 680, respektíve AMD Radeon HD 7970 – vo svojej dobe High-endové komponenty. Mnohí predpokladali, že nároky budú prehnané, žial, nestalo sa tak.

Po zapnutí AA, hra vyzerá lepšia, FPSka však padajú pod mizernú úroveň.

Obaja výrobcovia vydali “optimalizované ovládače, to však nepomáha. Ako vidíme, pre ultra nastavenie, potrebujeme aspoň 7970, resp. 760GTX. V oboch prípadoch FPS by nemali padať pod 25FPS, realita je však iná a dlhodobé merania ukazujú, že všetky karty majú s týmto problém a zatiaľ jediným riešením sú SLI riešenia 980GTX. Na 680 GTX podľa niektorých nezávislých testoch hra ide ledva 30FPS pri minimálnych nastaveniach. Na Radeonoch hra ako obyčajne ide horšie a Crossfire nefunguje vôbec.

Ubisoft sa vyjadril, že hra beží výrazne horšie na AMD ako na nVidii a zároveň potvrdil nový patch a úpravu framerate na konzolách ! Hra trpí mnohými bugmi ako zasekávanie sa v stenách, miznúce textúry a podobne, viac môžete vidieť na videu.

https://www.youtube.com/watch?v=-PkzIGSyjLQ

Zdroj: Ubisoft