Domov Novinky Apple MacBook Pro 16″ dostane turbo pre vyššiu rýchlosť

Apple MacBook Pro 16″ dostane turbo pre vyššiu rýchlosť

Zdielať

Nový MacBook Pro M1 Max od Apple dostáva virtuálne turbo tlačidlo pre režim vysokej spotreby.

Firma chce, aby používatelia jeho nový MacBook Pro M1 Max považovali za beštiálny stroj. V reklame ho skutočne nazýva „beštia“ ale pripravovaný macOS Monterey, ktorý sa dodáva spolu s novými Macmi, uvoľní jeho plný potenciál. Prispievateľ portálu MacRumors Steve Moser objavil v nedávnej beta verzii operačného systému nový „režim vysokej spotreby“, ktorý dokáže „optimalizovať výkon, aby lepšie podporoval úlohy náročné na zdroje“ a zrejme aj roztočiť ventilátor, aby to kompenzoval. Spoločnosť pre MacRumors potvrdila, že tento režim je legitímny. Pamätáte si, keď niektoré výkonné notebooky boli vybavené fyzickým turbo tlačidlom alebo posuvníkom? Zdá sa, že Apple áno! Aj keď takéto niečo môžete určite napodobniť hraním sa s režimami napájania a krivkami ventilátora aj na mnohých počítačoch so systémom Windows.

MacRumors uvádza, že nová funkcia je exkluzívna pre 16″ MacBook Pro s čipom M1 Max, hoci je možné nakonfigurovať aj 14″ MacBook Pro s týmto čipom. Takisto zrejme nebude fungovať s modelmi M1 Pro alebo pôvodnými modelmi M1, takže si treba počkať na notebooky so štartovacou cenou od 3099 dolárov. Bude zaujímavé sledovať, či tento režim vysokej spotreby odomkne dodatočný výkon, alebo či je skutočne potrebný na to, aby sme na pódiu dlhší čas videli také výsledky, aké spoločnosť tvrdila. Apple mala v minulosti občasné problémy s tepelným škrtením, napríklad v roku 2018, keď MacBook Pro s procesorom Intel Core i9 skončil pri trvalej záťaži pomalší ako verzia s procesorom Core i7, hoci firma uviedla, že tento konkrétny problém bol spôsobený chybou a opravil ho aktualizáciou.

Apple v týchto dňoch venuje veľkú pozornosť teplote. Najväčším rozdielom medzi MacBookom Air 2020 M1 a MacBookom Pro 2020 M1 bol ventilátor a bol to významný rozdiel, pretože dodatočná tepelná rezerva znamenala, že MacBook Pro si mohol dlhšie udržať špičkový výkon. Preto nás neprekvapuje, že tento režim vysokého výkonu je exkluzívny pre 16″ model.

Zdroj