Domov Novinky Apple iPhone 12 Pro Max a iPhone 11 boli najpredávanejšie

Apple iPhone 12 Pro Max a iPhone 11 boli najpredávanejšie

Zdielať

Apple iPhone 12 Pro Max a iPhone 11 boli v 2. štvrťroku 2021 najpredávanejšie, zatiaľ čo kompaktný iPhone 12 mini sa dostal na vedľajšiu koľaj.

Zľava doprava: Apple iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro

Nedávno sme informovali o prieskume, ktorý analyzoval, ako dlho používatelia používajú svoje staršie iPhony. Ďalším zaujímavým výskumu však bolo, ktoré boli v tomto období najobľúbenejšie nové modely. Výskum sa zaoberal iPhonmi, ktoré sa predávali počas tretieho fiškálneho štvrťroka spoločnosti Apple (apríl až jún). Medzi opýtanými ľuďmi sa najviac predávali modely iPhone 12 Pro Max a iPhone 11. Oba modely tvorili po 23% podielu iPhonov zakúpených účastníkmi prieskumu. Všetky štyri modely iPhone 12 tvorili 63% iPhonov. V rovnakom období minulého roka tvoril rad iPhone 11 65% predaja. V skutočnosti sa iPhone 11 vyrovnal iPhonu 12 Pro Max, dvom najpredávanejším modelom za štvrťrok, pričom každý z nich mal 23% podiel na trhu. Na opačnom konci spektra boli najmenej obľúbenými modelmi za štvrťrok iPhone 12 mini a iPhone XR. Každý z nich tvoril len 5% účastníkov.

Spoločnosť Apple už neuvádza priemernú predajnú cenu, namiesto toho sa zameriava na „váženú maloobchodnú priemernú cenu v USA“ (US-WARP). CIRP odhaduje, keďže si viac ľudí vybralo iPhone 12 Pro Max ako svoj ďalší telefón, US-WARP sa v štvrťroku od apríla do júna zvýšila na 869 USD, čo je podľa analytikov „výrazne viac“ ako v rovnakom období minulého roka. Ďalším pozitívnym trendom je, že Apple zaznamenal výrazný nárast predaja prostredníctvom vlastných maloobchodných prevádzok (online aj kamenných predajní), zatiaľ čo Best Buy a operátori predali menej kusov. Väčšina iPhonov (66% k júnu 2021) sa však stále predáva prostredníctvom operátorov.

Zdroj