Domov Novinky Apple iPad Pro zamŕza po dlhom nabíjaní

Apple iPad Pro zamŕza po dlhom nabíjaní

Zdielať

Keď Microsoft pred niekoľkými rokmi predstavil tablet Surface, začal éru tabletov zameraných na produktivitu s účelom poskytnúť náhradu notebooku ale pritom ponúknuť viac funkcii, prípadne ich lepšie spracovanie. Apple tento rok predstavil tablet tejto kategórie a to iPad Pro. Tak isto ako väčšina iPhonov má aj tento tablet svoje problémy.

Apple iPad Pro Tim Cook

V prípade, že sa tablet nabíja príliš dlho, totiž prestane reagovať na stláčanie tlačidiel, zamrzne a na uvedenie do normálneho stavu je potrebný niekedy aj viacnásobný tvrdý reštart, teda podržanie tlačidla napájania a domovského tlačidla, kým sa neobjaví logo Apple, a pre zabránenie opakovania sa tohto problému môže byť vyžadovaný reset na továrenské nastavenia. Pojem príliš dlho ale neznamená celý deň nabíjania – vo väčšine prípadov stačila celá noc, teda zhruba 8 hodín, avšak niektorým používateľom zamrzol tablet už po hodine nabíjania.

Apple iPad Pro

Za posledných 5 dní sa na rôznych fórach a sociálnych sieťach (Apple Support Community, Reddit, MacRumors Forums) našlo mnoho používateľov, u ktorých sa vyskytol tento problém. Chyba sa vyskytuje v 32 GB a 128 GB iPadoch Pro, či už vo Wi-Fi alebo LTE verzii, s operačným systémom iOS 9.1. Nie je jasné, či je chyba softvérová alebo hardvérová, avšak niektorí používatelia tvrdia, že príčinou by mohla byť obnova dát z iCloud zálohy. Apple zatiaľ nevydal žiadne oficiálne stanovisko.

Zdroj: MacRumors