Domov Novinky Apple aktualizuje iPhone bez vytiahnutia z balenia

Apple aktualizuje iPhone bez vytiahnutia z balenia

Zdielať

Spoločnosť navrhla zariadenie, ktoré dokáže aktualizovať iPhone bez toho, aby ste sa ho dotkli alebo ho vybrali z krabice.

Mnohokrát sa stáva, že keď začneme používať nový iPhone, prvá vec, ktorú musíme urobiť, je aktualizovať ho na najnovšiu verziu systému iOS, čo by sa už nemuselo stať vďaka tomuto novému systému, ktorý by nám to umožnil urobiť v samotnom obchode Apple Store ešte pred jeho uvedením do predaja. Bežne, keď si kúpite nový iPhone v deň uvedenia na trh, je počas procesu nastavenia jedným z krokov aktualizácia na najnovšiu verziu systému iOS. Niečo také sa stalo aj v prípade iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro. Nie je to niečo, čo by používateľa príliš obťažovalo, ale keď nastavujete nový iPhone, je to niečo, čo chcete urobiť rýchlo, aby ste si ho mohli užívať čo najskôr. A presne o to výrobcovi ide. Spoločnosť sa s uvedením série iPhone 15 Pro na trh dostala do ďalšej kontroverzie, keďže početné správy o prehrievaní zariadení ju prinútili riešiť tento problém aktualizáciou iOS 17.0.3. Firma oficiálne uznala problém s prehrievaním, ale táto situácia ju možno prinútila vyvinúť vlastné interné riešenie, aby podobným problémom v budúcnosti zabránila.

Ako upozorňuje Mark Gurman v najnovšom vydaní svojho informačného bulletinu, Apple by mal mať vo svojich predajniach Apple Store zariadenie schopné aktualizovať operačný systém iPhonov ešte pred ich predajom bez toho, aby sa ich dotkol a dokonca bez otvorenia škatule. Fungovanie tohto zariadenia je veľmi jednoduché. Zamestnanci Apple Store jednoducho položia obaly iPhonov na (neotvorené) zariadenie v tvare podložky, ktoré bezdrôtovo zapne iPhony, nainštaluje najnovšiu aktualizáciu iOS a potom ich opäť vypne. Hoci Mark Gurman hovorí len o iPhonoch, očakáva sa, že zariadenie sa bude používať aj pre iné zariadenia z katalógu, ako sú iPady a počítače Mac. Toto zariadenie, ktoré dokáže aktualizovať iPhone ešte pred jeho uvedením do predaja, nepochybne nemá iný cieľ ako zlepšiť používateľský zážitok. Zjednodušenie procesu nastavenia iPhonu, najmä keď je nový, je veľkým plusom.

Zdroj