Domov Novinky Ako získať kryptomeny zadarmo a stať sa hľadačom pokladov?

Ako získať kryptomeny zadarmo a stať sa hľadačom pokladov?

Zdielať

Pravdepodobne ste už počuli o zlatej horúčke v Amerike 19. storočia a možno ste si dokonca pomysleli, že ste sa narodili nielen na nesprávnom mieste, ale aj v nesprávnom čase. Ale to nič, lebo teraz je ten pravý čas na niečo ešte lepšie.

Nemusíte v pote tváre stáť po kolená v potoku či rieke ako zlatokopovia kedysi, aby ste našli kúsky zlata. Predstavíme vám 7 spôsobov, ako získať kryptomeny úplne zadarmo. Nie je vám celkom jasné, čo to vlastne je ten blockchain? Ako fungujú jednotlivé kryptomeny a o čom je nedávny „cryptohype“? Coinbase, jedna z najväčších búrz s kryptomenami, vám ponúka, že vás niečo naučí o menách vášho výberu a okrem toho vás štedro odmení bezplatnými tokenmi! Môžete si spraviť viacero kvízov a ešte viac rozšíriť svoje portfólio. Akýkoľvek druh digitálnych údajov sa dá uložiť ako NFT, čo je skratka pre nezameniteľný token. Ide o technológiu, ktorá beží na blockchaine a zabezpečuje, že dáta takto podpísané, sú jedinečné a nedajú sa nahradiť ničím iným. Napriek tomu, že sa ako NFT dá uložiť takmer akékoľvek digitálne aktívum, k najobľúbenejším patria fotografie, digitálne umenie, hudba a video súbory. V roku 2021 zaznamenal trh s NFT rast o úchvatných 21 000 % a stal sa veľmi živo debatovanou témou v celej spoločnosti. Niektoré umelecké diela NFT dnes majú hodnotu stoviek tisíc dolárov a niektoré môžete získať úplne zadarmo.

Takmer každý deň sa spúšťa nejaký nový projekt a mnohé z nich ponúkajú akési uvádzacie darčeky. Stačí sa pripojiť k ich kanálu na platforme Discord a prihlásiť sa na odber darčekov a dokonca vám možno ponúknu špeciálnu akciu pre nových členov. Tento segment veľmi rýchlo rastie a veľa ľudí sa snaží zneužiť druhých, lebo informácií je pomenej a tempo nových projektov je veľmi rýchle, preto je tu aj mnoho podvodníkov a pochybných projektov, takže sa treba mať na pozore a nedať sa oklamať. Keď sa objaví nová kryptomena, vývojári zvyčajne organizujú airdrop. Ide o rozdávanie novej mince s cieľom zvýšiť povedomie a šíriť informácie o jej príchode. Je to niečo podobné ako bonusy bez vkladu, ktoré ponúkajú online kasína, alebo vernostné programy v maloobchode, kde vám na začiatku niečo dajú, aby vás zapojili a udržali si vás ako zákazníka/podporovateľa. Môžu vás požiadať, aby ste urobili niekoľko malých krokov, ako napríklad sledovali ich stránky na sociálnych sieťach, šírili správy o novej minci alebo podporili projekt podobným spôsobom.

Prieskumy sa objavujú od prvých dní internetu a vždy ponúkali menšiu hotovosť ako odmenu za účasť. Tu je to rovnaké, akurát namiesto hotovosti získate kryptomenu, ktorá na rozdiel od hotovosti mení svoju hodnotu rýchlejšie, a preto v niektorých prípadoch môže byť lepšou voľbou ako hotovosť. Nezabudnite, že hodnota môže nielen rásť, ale aj klesať a nemali by ste sa spoliehať len na ľahké a vysoké zisky. Namiesto toho, aby ste svoje peniaze len investovali do tokenov kryptomien, sedeli na nich a čakali, kým získajú hodnotu alebo obchodovali denne s malými ziskami, môžete ich aj požičiavať potenciálnym príjemcom pôžičky a zarábať na úrokoch. Presne takto funguje decentralizovaná kryptomena, tiež známa ako DeFi. V podstate odbúrava kroky, ktoré obyčajne robí banka v prípade bežných peňazí. Namiesto toho, aby ste nechali banku nech peniaze z vášho sporiaceho účtu niekomu požičia, urobíte to priamo. Výnosy sa vám nebudú krátiť a máte šancu na vyššie príjmy.

Ako bonus získavate nielen úroky, lebo aj hodnota samotnej kryptomeny môže rásť, čiže zarábate z toho istého tokenu dvakrát. Kryptotrh je však veľmi nepredvídateľný a nedá sa povedať, akým smerom sa ktorý token bude ďalej uberať. Aj tu je veľmi dôležité vybrať si dôveryhodnú a zabehnutú platformu, pretože človek jednoducho nikdy nemá úplnú istotu. Len pred pár dňami dobre známa platforma Celzius na požičiavanie kryptomien pozastavila výbery a transakcie medzi účtami v dôsledku klesajúcej hodnoty bitcoinov, takže tisíce používateľov ostalo bez prístupu k svojim peniazom. Áno, čítate správne. Jednoducho hráte na svojom zariadení hru, plníte úlohy, dokončujete úrovne, otvárate krabice, zabíjate príšery a získavate priateľov. Všetko, čo poznáte z bežných hier, no zároveň zarábate kryptomenu. V ponuke je na výber veľa hier s rôznymi kryptomenami ako odmenami, často vrátane ETH, ktoré je jednou z najpopulárnejších a rýchlo rastúcich kryptomien.

Zarábať kryptomeny surfovaním po internete, čo aj tak každý deň robíte, nie je len rozprávka. Je to naozaj možné. Musíte použiť špeciálny prehliadač Brave a nezabudnite si zapnúť program odmien Brave. Nahrádza reklamy, ktoré by ste normálne videli, reklamami orientovanými na kryptomeny a zdieľa s vami 70% svojich príjmov. Okrem toho má dôsledné pravidlá na ochranu súkromia a mnohí ho považujú za jeden z najbezpečnejších a najrešpektovanejších prehliadačov. Skrátka, existuje veľa spôsobov, ako získať zadarmo pár tokenov, niektoré z nich sú menej riskantné ako iné. Buďte opatrní a nepodceňujte trh. Kryptomeny sú predsa veľmi nepredvídateľné a zvyčajne nie sú regulované žiadnou legislatívou. Sú čoraz populárnejšie, čo priťahuje mnoho ľudí rôzneho pôvodu a zámerov. Vždy si urobte prieskum, dávajte si pozor na podozrivé projekty a ak to vyzerá príliš dobre, aby to bola pravda, niekedy to tak môže byť.