Domov Periférie Tipy a triky: Príslušenstvo pre iPhone

Tipy a triky: Príslušenstvo pre iPhone

Zdielať

Otestovali sme niekoľko zaujímavých produktov pre telefóny iPhone, ale taktiež univerzálnu UV dezinfekciu.

Medzi univerzálne príslušenstvo zaraďujeme UV dezinfekciu. Moshi Deep Purple UV Sanitizer možno použiť na všetky druhy smartfónov, ale taktiež slnečných okuliarov. Za praktické považujeme jeho kompaktné balenie, ktoré sa v priebehu minúty dá ľahko rozložiť a vydezinfikovanie zariadenia prebehne veľmi rýchlo – v priebehu štyroch minút. Ako to však celé funguje? Zariadenie vyčistí celú plochu (teda 360°) a odstráni baktérie, či vírusy z osobných predmetov, ktorých sa denne používateľ dotýka. Páčia sa nám malé rozmery, keďže sa skladá na hrúbku 20 mm a môže byť napájaný z akejkoľvek nabíjačky, autonabíjačky, či powerbanky, takže ho možno používať doma, vonku, aj na cestách.

Čistené zariadenie, ktoré je vnútri, nemusí používateľ otáčať kvôli druhému čisteniu. Výrobca to vymyslel konštrukčne tak, že  Sanitizer nielenže zdvihne predmety nad základňu interiéru, ale zároveň umožňuje priechod UV-C svetla a jeho kontakt so spodnou stranou čistených predmetov. Predmety sa tak vyčistia len jediným cyklom. Počas nášho testovania sme si obľúbili jednoduchosť riešenia, ale tiež ľahké možnosti sklopenia pri prenášaní. Po zložení možno zariadenia ľahko vložiť do tašky, alebo do kufra. Na rozdiel od tradičných UV-C lámp sú LED diódy použité v Deep Purple dlhotrvajúce, aktivujú sa okamžite, neobsahujú ortuť a časom nedegradujú. Ide o praktický doplnok pre všetkých používateľov, ktorí chcú zachovať svoje zariadenie bez baktérii a vírusov. Azda jediné, čo zamrzí, je vysoká cena: 165 eur je dosť.

Ďalej sme testovali príslušenstvo pre iPhony. Praktický 1,5 metrový USB-C/Lightning pre všetky „jablkové“ zariadenia s ohnutým „L“ konektorom (otočeným o 90°). Ideálny je na dobíjanie telefónu v držiaku v aute, alebo pri držaní telefónu v ruke počas dobíjania. Kábel je vyrobený z odolného nylonového opletenia so zosilnenými bodmi na odľahčenie napätia. V prípade, ak je 1,5 metrový kábel príliš dlhý a používateľ naopak hľadá malý kábel na prepojenie s powerbankou, výrobca má v portfóliu 25 cm kábel. Používateľ ním ľahko prepojí powerbanku s USB-C a iPhone s Lightning konektorom. Na rozdiel od prvého testovaného je port do telefónu rovný, nemá zalomený tvar „L“. Cena káblov je 35 eur (1,5 metrový), resp. 28 eur (25 cm).

Otestovali sme tiež kryty pre iPhone 13 Pro. Prvým je puzdro Overture s odnímateľnou magnetickou peňaženkou. Ide o prémiové puzdro a peňaženku (3v1), poskytujúce telefónu ochranu pred pádom. Peňaženka obsahuje dve priehradky na karty a vrecko po celej dĺžke na hotovosť a účtenky. Vyrobené z kvalitnej vegánskej kože, netoxických materiálov bez obsahu BPA. Možno ho použiť zároveň aj ako stojan (napríklad pri sledovaní multimédií). Zamrzí, že toto puzdro má samo o sebe vysokú hmotnosť (50 gramov), čo navyšuje hmotnosť telefónu dosť podstatne. Navyše, nie je kompatibilné s MagSafe produktami, ale iba s vybranými produktami od Moshi. Cena je na úrovni 55 eur. Druhé, dizajnovo zaujímavé je iGlaze Slim Hardshell. Ide o samostatné puzdro, bez možnosti využiť ho ako stojan či peňaženku (ako pri prvom puzdre). Zaujalo nás zaujímavými odleskami, ktoré upútajú okolie. Za nevýhodu považujeme čiastočne lesklý povrch, ktorý skôr zachytáva odtlačky. Navyše rovnako nie je kompatibilné s MagSafe. Cena je 45 eur.

Tretím puzdrom je Arx Slim Hardshell, ktoré je štíhle a ponúka zaujímavé spojenie dizajnu, funkčnosti a ochrany proti pádu. Má reliéfny rám pre lepšie uchopenie pri držaní v ruke. Kompatibilné je s technológiou MagSafe na rýchle bezdrôtové nabíjanie. To kvitujeme, keďže pri predošlých dvoch testovaných puzdrách nám kompatibilita rozhodne chýba. Povrchová úprava má textúrovaný, trojrozmerný efekt, ktorý je hladký na dotyk. Využíva tvrdé a mäkké polyméry na dosiahnutie čo najjemnejšieho pocitu. Spomedzi troch testovaných puzdier sa nám najviac páči, jeho cena je 55 eur.

Zapožičal: Moshi