Domov Novinky Acer rozširuje o Swift Go, Predator Helios a Aspire S

Acer rozširuje o Swift Go, Predator Helios a Aspire S

Zdielať

Acer na veľtrhu CES 2023 predstavila prvé modely svojej novej série Swift Go.

Zakladá si najmä na ultraprenosnom dizajne, ponúkne systém Windows 11 a procesory Intel Core 13. generácie. Modely Swift Go 16 a 14 majú displej OLED s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Poskytujú jas 500 nitov, 100% farebný rozsah DCI-P3 a optimalizovanému pomeru 16:10. Notebooky majú výdrž batérie viac ako 9,5 hodiny. Oba majú tiež vylepšený systém dvoch ventilátorov TwinAir, dve medené tepelné trubice D6 a klávesnicu s prívodom vzduchu, ktorá vyháňa teplo, aby sa udržali nízke teploty. Modely sú vybavené USB-C s rozhraním Thunderbolt 4, HDMI 2.1. a čítačky kariet microSD. Dopĺňa ho rýchle pripojenie Wi-Fi 6E.

Predator Helios 16 a 18 sú dva nové herné notebooky so systémom Windows 11, ktoré firma odhalila na veľtrhu CES 2023 a ktoré majú nový dizajn a vylepšené tepelné vlastnosti. Sú vybavené najnovšími mobilnými procesormi Intel Core 13. generácie a grafickami NVIDIA GeForce RTX 40. Hráči si môžu vychutnať zvýšený výkon vďaka ray tracingu a optimalizovanú latenciu systému Reflex. Na hranie najnáročnejších hier AAA sú tieto notebooky vybavené až 32GB DDR5-4800 MHz RAM a až 2TB PCIe Gen4 NVMe SSD v RAID 0. Aby sa tieto nové výkonné komponenty udržali v chlade, sú notebooky vybavené vylepšenými tepelnými riešeniami s dvoma na mieru navrhnutými kovovými ventilátormi AeroBlade 3D 5. generácie a vektorovými tepelnými trubicami v tvare obdĺžnikov pre lepší prenos tepla.

Spoločnosť oznámila aj obmenu svojich all-in-one počítačov, ako je séria Aspire S, ktoré sa dodávajú v 27″ aj 32″ modeloch, pričom majú naklápací displej. Keďže videohovory a tvorba obsahu sú v dnešnej dobe veľmi dôležité, tieto AiO obsahujú magneticky upevnenú webovú kameru s rozlíšením 1080p FHD (a voliteľne 1440p QHD so svetlom). Vďaka softvéru Acer EyeSense na rozpoznávanie tváre a čítačke odtlačkov prstov Windows Hello sa možno do zariadení jednoducho prihlásiť. 32″ verzia sa dodáva s desktopovými procesormi Intel Core i7-13700 až 13. generácie a grafikou Intel Arc A-Series, zatiaľ čo 27″ model je vybavený najnovšími procesormi Intel Core i5 a i7 12. generácie, ako aj grafikou Intel Iris Xe, ktoré poskytujú vynikajúci výkon pri vykonávaní viacerých úloh tam, kde je to najviac potrebné.

Zdroj