Domov Novinky 4ka predstavila paušály pre študentov

4ka predstavila paušály pre študentov

Zdielať

4ka podporuje mladých a v čase inflácie prináša študentom veľa dát za ešte lepšiu cenu.

Podľa ankety pre operátora 88% mladých pociťuje zhoršenie svojej životnej situácie, no zároveň sa nechce obmedzovať pri používaní svojho mobilného telefónu. Najmladší mobilný operátor sa im rozhodol pomôcť v neľahkých časoch a prichádza s novým paušálom Sloboda pre mladých. Obsahuje okrem predplatených minút a SMS aj slušnú dávku dát. Podľa online ankety, ktorej sa zúčastnilo 2000 respondentov, vyplýva, že 9z10 mladých ľudí pociťuje zhoršenie svojej finančnej situácie v súvislosti s infláciou. Až 59% mladých ľudí chce svoju zhoršujúcu sa finančnú situáciu riešiť tým, že začnú viac šetriť. Najviac mladí šetria na kúpe oblečenia či novej elektroniky (42%), štvrtina opýtaných obmedzuje cestovanie a tretina redukuje účasť na párty či inej forme zábavy.

Čo je ale najdesivejšie zistenie, 6% mladých chce kvôli zhoršeniu svojej situácie opustiť školu a až 19% opýtaných zvažuje odchod z krajiny a nový život za hranicami. Ďalšie dáta z prieskumu ukazujú, že až 87% mladých sa nechce obmedzovať pri používaní mobilu a 57% by privítalo špeciálny paušál pre študentov. Za štyri eurá poskytne mobilný operátor pre každého žiaka alebo študenta vo veku od 6 do 26 rokov okrem 50 minút alebo SMS aj 4GB dát v SR aj EÚ na 30 dní. Ak sa niekomu dáta mália, môže si za ďalších 6 eur dokúpiť ďalších 16GB dát. Podobne ako ostatné paušály z rodiny Sloboda platí automatická obnova každých 30 dní a možnosť aktivovať si paušál aj viackrát počas platnosti paušálu.

Nový paušál možno aktivovať online aktivácia cez appku či samoobslužnú zónu. Ponuku si študenti môžu aktivovať priamo v mobilnej aplikácii Moja 4ka alebo cez zákaznícky portál Moja zóna na webe operátora. Stačí predložiť študentský preukaz, ako je napr. karta ISIC alebo Potvrdenie o návšteve školy. Aktivovať nový paušál môžu aj rodičia, avšak platí, že rovnako je nutné predložiť niektoré z potvrdení o návšteve školy svojho dieťaťa. Operátor Ďalej uvádza, že podporí aj mladých umelcov cez grantový program. Práve v kampani na nový študentský paušál predstavuje operátor mladých umelcov. Paušály vyslovene cielené na študentov má iba Orange (môžu ho využiť aj učitelia, a je výrazne drahší – za 17€ ponúka 17GB dát), ostatní mobilní operátori takúto ponuku v portfóliu nemajú.