Domov Novinky 4ka: 5G roaming v ďalších krajinách a viac dát v EÚ

4ka: 5G roaming v ďalších krajinách a viac dát v EÚ

Zdielať

S príchodom dovolenkovej sezóny rozširuje 4ka podporu 5G do ďalších krajín a zároveň zvyšuje objemy dát v európskom roamingu.

Zákazníci mobilných služieb 4ky už môžu využívať 5G sieť v roamingu v 28 krajinách, medzi ktorými nechýbajú obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov, ako sú Bulharsko, Grécko, Malta či Taliansko, susedné krajiny Česko, Poľsko a Rakúsko, ale aj exotickejšie destinácie ako Thajsko, Vietnam, či Spojené Arabské Emiráty. „Ako sme našim zákazníkom sľúbili pri uvedení 5G roamingu v apríli, tak nás veľmi teší, že sa nám podarilo pred začiatkom dovolenkovej sezóny rozšíriť počet destinácií, v ktorých môžu naši zákazníci využívať rýchle dáta v 5G roamingu o ďalších viac ako 20 krajín,“ hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.

Telekomunikačný operátor okrem rozšírenia 5G roamingu do ďalších krajín tiež zvyšuje množstvo dát v paušáloch a balíkoch, ktoré môžu zákazníci 4ky využívať v krajinách EÚ. Zvýšenie sa týka všetkých zákazníkov a platí od 1.7. 2022 v Zóne 1, teda v zahraničí v rámci členských štátov Európskej únie, Islandu, Lichtenštajnska, Nórska, Veľkej Británie a Severného Írska. Množstvo dát z Zóne 1 vo 4ke pre jednotlivé paušály a balíky od 1.7.2022.

„Vo 4ke sa neustále snažíme zvyšovať komfort služieb pre našich zákazníkov. Preto sme pre všetkých bez rozdielu spustili službu 5G siete nielen na Slovensku vo vybraných lokalitách, ale aj v zahraničí v medzinárodnom roamingu. Už v siedmych krajinách môžu naši zákazníci čerpať svoje dáta aj v rýchlych 5G sieťach našich roamingových partnerov. Dáta sa im čerpajú z existujúcich balíčkov, ktoré zákazník môže používať v roamingu ako v 4G, tak odteraz aj v 5G sieťach. Okrem toho sme navýšili aj kapacitu nášho medzinárodného prepojenia do roamingu. Veríme, že naši zákazníci sa potešia tejto novej možnosti a vychutnajú si rýchle dáta počas blížiacej sa dovolenkovej sezóny,“ povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ mobilných služieb 4ka.

V prípade, ak používateľ cestuje do zahraničia mimo euroroamingu, odporúčame siahnuť aj po lacnejších alternatívach, ako je klasický drahý roaming, v podobne tzv. cestovateľských SIM kartách. TravelSIM je cestovateľská SIM karta, ktorá umožňuje výrazne znížiť náklady na roamingové dáta a hovory v zahraničí. Táto služba je určená pre ľudí, ktorí často cestujú do zahraničia a chcú si ušetriť peniaze na mobilných poplatkoch.