Domov Novinky ZTE predstavil smartfón Blade V8 Pro s duálnym foťákom

ZTE predstavil smartfón Blade V8 Pro s duálnym foťákom

Zdielať

ZTE predstavilo tento týždeň smartfón strednej triedy Blade V8 Pro, ktorý sa chváli duálnym zadným fotoaparátom, čítačkou odtlačkov prstov či portom USB-C.

Rad Blade je podľa slov výrobcu veľmi populárny predovšetkým na ázijských, európskych a juhoamerických trhoch. Prvý model sa teraz dostane aj do USA a pôjde o Blade V8 Pro, ktorý bol predstavený na tohtoročnom veľtrhu CES. Na prvý pohľad sa jedná o skôr nevýrazný smartfón strednej triedy.

Výbava zahŕňa 5,5“ displej s rozlíšením 1920×1080 pixelov (Full HD) alebo osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, ktorému robí spoločnosť 3GB RAM a 32GB interného úložiska. Pomocou microSD karty možno úložisko rozšíriť až o ďalších 128 GB, alebo je možné slot využiť pre druhú SIM kartu.

Hlavnou pýchou modelu je duálny zadnej fotoaparát pozostávajú z dvoch 13 MPx snímačov. Vpredu potom nájdeme ešte 8 MPx kameru na selfie. S hrúbkou 9,1 mm a hmotnosťou 185 g nepatrí telefón k najtenším na trhu, o to viac prekvapí skôr podpriemerná kapacita batérie 3140 mAh. K dispozícii je aspoň rýchle nabíjanie Quick Charge 2.0 a port USB Type-C.

Zdroj: PhoneArena