Domov Novinky Zoznámte sa s Emily Pellegrini, ideál krásy podľa ChatGPT

Zoznámte sa s Emily Pellegrini, ideál krásy podľa ChatGPT

Zdielať

Emily Pellegrini je na Instagrame len štyri mesiace, ale už má takmer 150,000 fanúšikov.

Fanúšikovia ju zasypávajú komplimentmi a pozvánkami na rande. Lenže ona nie je skutočná osoba… Influenceri na sociálnych sieťach generovaní umelou inteligenciou sú v týchto dňoch na roztrhanie. Pred pár mesiacmi bola medzi top modelmi Aitanu Lopezová alias Fit Aitana, španielska modelka, ktorá za štyri mesiace nazbierala na Instagrame približne 110,000 fanúšikov napriek tomu, že existuje len v digitálnom svete. Bola výtvorom komunikačnej agentúry, ale vyzerala presne ako skutočný človek. Ukázalo sa, že bola len jednou z mnohých hyperrealistických digitálnych avatarov, ktorí vzali sociálne médiá útokom a svojim tvorcom zarobili bohatstvo na reklame, sponzoringu a platenom personalizovanom obsahu.

Emily Pellegrini, digitálna modelka založená na pokynoch ChatGPT, si v poslednom čase získala veľkú pozornosť médií a vyvolala pritom kontroverziu. „Spýtal som sa Chat GPT, aké je vysnívané dievča priemerného muža, a povedal, že hnedé dlhé vlasy a dlhé nohy, tak som ju vytvoril presne tak, ako to bolo uvedené,“ uviedol anonymný tvorca Emily Pellegrini. „Cieľom bolo, aby bola sympatická a príťažlivá. Chcel som, aby bola čo najreálnejšia.“ Vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu neustále dostáva komplimenty a správy od mužov, ktorí jej ponúkajú cestu do Dubaja alebo ju radi pozvú na drahé večere.

Osoba, ktorá stojí za osobou Emily Pellegrini odmieta odhaliť svoju identitu. Hoci je Emily Pellegrini na Instagrame a Fanvue len 4 mesiace, zarába svojmu tvorcovi približne 10,000 dolárov a počet jej sledovateľov každým dňom rastie. Nehovoriac o tom, že už má sestru, blondínku Fionu Pellegrini, ktorá sa môže pochváliť približne 30,000 sledovateľmi. „Mám v pláne uviesť na trh tretí a štvrtý model, ale nie tak skoro,“ povedal tvorca Emily Pellegrini. „Momentálne nemám žiadne meno, ale tretia bude ryšavá.“ Vedenie obľúbených účtov dvoch populárnych modeliek na Instagrame nie je také jednoduché, ako sa zdá. Na začiatku osoba stojaca za účtami údajne pracovala 14-16 hodín denne, aby ich vzhľad bol správny, ale teraz stále pracuje 8 hodín denne, sedem dní v týždni.

Zdroj