Domov Návody Ako zablokovať automatickú inštaláciu Windows 10?

Ako zablokovať automatickú inštaláciu Windows 10?

Zdielať

Microsoft v snahe o čo najvyšší počet aktualizovaných počítačov teraz odobral možnosť dobrovoľného a vedomého updatu na Windows 10. Túto aktualizáciu pridal do sekcie odporúčaných aktualizácií, ktorých inštalácia je v predvolenom stave zapnutá.

Windows 10 Wallpaper

To môže priniesť veľa problémov napríklad používateľom, ktorí Windows 10 nechcú či už z osobných dôvodov, tak dôvodov kompatibility – niektoré programy, hardware, funkcie a predovšetkým ovládače, ktorých nové verzie výrobcovia zanedbávajú. Ako teda vypnúť automatickú inštaláciu odporúčaných aktualizácií, aby nedošlo k mylnej aktualizáciu na nový operačný systém Windows 10?

Windows-Update

Spustíme si ovládacie panely a v nich zvolíme možnosť Windows Update, pre ktorú vyvoláme jeho nastavenia. Tu vidíme, okrem možností automatických alebo plánovaných aktualizácií, políčko Inštalovať odporúčané aktualizácie rovnakou cestou ako dôležité aktualizácie (Give me recommended updates the same way I receive important updates). To vypneme a tým zamedzíme automatickú inštaláciu odporúčaných aktualizácií a tým pádom aj nežiadané aktualizácie na Windows 10.