Domov Novinky Z Flip 6: Exynos 2400, alebo Snapdragon 8 Gen 3?

Z Flip 6: Exynos 2400, alebo Snapdragon 8 Gen 3?

Zdielať

Samsung v júli uvedie na trh nové smartfóny Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6.

O nových smartfónoch sa zatiaľ objavilo množstvo špekulácií. Hoci poznáme väčšinu detailov, ale nová fáma poukazuje na to, že skladací telefón môže byť trochu iný, ako sme zvyknutí. Použitie procesora Exynos 2400 pre Galaxy Z Flip 6 by nemal byť veľký problém. Dlhodobo však obe skladacie zariadenia (Flip aj Fold) používajú čipsety Qualcomm Snapdragon, a to od ich prvého debutu v roku 2020. Zdá sa však, že Flip 6 prinesie určité zmeny, keďže niektoré informácie naznačujú, že telefón by mohol používať čipset Exynos.

Hoci sa v predbežných správach neuvádza, či situácia použitého procesora bude závisieť od regiónu alebo nie, ale núti nás to zamyslieť sa nad tým, ako veľmi si je Samsung istý procesorom Exynos 2400, ktorý debutoval v Galaxy S24 začiatkom tohto roka. Samozrejme, zatiaľ ide o dohady a to znamená, že výsledok môže byť iný, ako pôvodné predpoklady alebo úvahy. Stále je tu možnosť, že aj Z Flip 6 by mohol byť vybavený Snapdragonom 8 Gen 3. Hoci Exynos 2400 poskytuje dobrý výkon a dokáže fungovať efektívne. Do júla zostávajú ešte necelé štyri mesiace, čo znamená, že v nasledujúcich mesiacoch budeme o oboch pripravovaných skladacích smartfónov veľa počuť.

Okrem toho boli ohľadom chystaného Flip 6 aj úvahy o výraznom vylepšení. Výrobca údajne testuje väčšiu batériu v pripravovanom skladacom telefóne. Predpokladá sa, že zariadenie by mohlo ponúknuť batériu s kapacitou 4000 mAh, čo je o 300 mAh viac ako v prípade modelu Z Flip 5. Telefóny Z Flip sú už roky najpopulárnejšími skladacími telefónmi, ale jedným veľkým problémom je, že v porovnaní s bežnými telefónmi so systémom Android majú zvyčajne malé batérie. Firma pritom vo svojich skladacích telefónoch používa konštrukciu s dvoma batériami.

Zdroj