Domov Novinky Xiaomi prináša revolúciu lacných segwayov

Xiaomi prináša revolúciu lacných segwayov

Zdielať

Xiaomi sa preslávilo predovšetkým vďaka výborným smartfónom. Potom začala spoločnosť experimentovať s ďalším rôznymi príslušenstvom ako kufre, sieťové prvky, televízie, čističky vzduchu, akčné kamery až po nositeľnú elektroniku. Po akvizícii firmy Ninebot, ktorá má na segwaye know-how, prišlo Xiaomi s ďalšou hračkou.

Xiaomi_Ninebot_Mini_01

Ide o akési elektrické vozidlo, ktoré čerpalo inšpiráciu predovšetkým u segwayov, s ktorými sa teraz roztrhlo vrece, ale nie každý si ich môže dovoliť, pretože sú veľmi drahé. Oficiálne sa bohužiaľ bude predávať opäť iba v Číne, avšak po prepočítaní sa jedná o krásnych 275 eur, čo je na segway výborná cena.

Xiaomi_Ninebot_Mini_02

Rekordné výkony nečakajte – maximálna rýchlosť je približne 16 km/h a batéria vystačí asi na 20 km. Zásadnejšie vadou bude nosnosť do 85 kg, čo môže európanom prekážať. Na zariadení nechýba LED svetlá, brzdové svetlá a dokonca ani blinkre. Segway má navyše malý stĺpik, ktorý sa chytí kolenami. Nebola by to spoločnosť Xiaomi, keby k zariadeniu nepridala novú aplikáciu, ktorá ho dokonca umožní riadiť na diaľku.

Xiaomi_Ninebot_Mini_03

Zdroj: Engadget