Domov Novinky Windows 11 zobrazuje ešte viac reklám na produkty

Windows 11 zobrazuje ešte viac reklám na produkty

Zdielať

Microsoft prináša do ponuky Štart systému Windows 11 ďalšie reklamy, ktoré obťažujú používateľov.

Nie je žiadnym tajomstvom, že firma naozaj, ale naozaj chce, aby ľudia používali Windows 11. Aký je najlepší spôsob, ako tento cieľ dosiahnuť? Súdiac podľa najnovšieho vývojového zostavenia, viac reklám v ponuke Štart, ktoré obťažujú ľudí, ktorí sa neprihlásia pomocou oficiálneho účtu Microsoft. V novembri sa objavili správy o tom, že gigant testuje reklamy alebo „oznámenia“ v ponuke Štart v predbežnom zostave systému. Produkty spoločnosti sa objavili na výsuvnej obrazovke nad nastaveniami zmeny účtu. Jedna z reklám vyzývala používateľov, aby si zálohovali svoje súbory na OneDrive, zatiaľ čo iná navrhovala používateľom, aby si zaregistrovali konto. Správy o reklamách vyvolali množstvo oprávneného hnevu, ale nie dosť na to, aby spoločnosť prehodnotila svoje plány. Redmondská firma ich začala posielať niekoľkým používateľom v marcovom zostavení KB5023778 Preview a minulý týždeň túto prax rozšírila v zostavení 23435 Windows 11 Insider Preview.

Štyri reklamy/oznámenia sa zameriavajú na povzbudenie tých, ktorí sa prihlásia pomocou miestneho konta, aby si zaregistrovali oficiálne konto. Vychvaľujú výhody možnosti zálohovať zariadenie, používať službu Microsoft 365, uchovávať nastavenia zabezpečenia a profilu na jednom mieste a získať 5GB bezplatného cloudového úložiska na prístup k súborom na cestách. Nie je prekvapujúce, že pokračovanie vnucovania týchto reklám spoločnosti sa stretlo s takmer všeobecným odsúdením. „Takto vyzerá monopol, ktorý pridáva veci, aby vás oklamal a znepríjemnil vám život,“ napísal jeden používateľ. „Ktovie, práve som tlačil aktualizáciu, ktorá vám nastaví prehliadač Edge, máte reklamy ako oznámenia a aplikácie Teams a OneDrive sa nedajú odstrániť zo systému.“ Nie všetci boli voči reklamám kritickí. Jedna osoba poznamenala, že radšej bude znášať tieto oznámenia, než aby sa Windows zmenil na model predplatného. Iní poukázali na to, že reklamy pre OneDrive sa objavili už v systémoch Windows 8 a 10, takže zo strany giganta nejde o nič nové – nie že by to bolo v poriadku.

Nie všetky funkcie, ktoré sa objavia v predbežných zostaveniach, sa nakoniec dostanú do plnej verzie, ale firma tieto reklamy naozaj tvrdo presadzuje a robí to už niekoľko mesiacov, takže sa zdá, že ich pravdepodobne čoskoro dostaneme, či sa to ľuďom páči alebo nie. Z ďalších správ o systéme Windows 11 sme tento mesiac počuli, že firma by mohla zmeniť funkciu tlačidla Print Screen, aby sa v operačnom systéme otvoril nástroj na odstrihávanie. Spoločnosť tiež uvažuje o tom, že umožní používateľom násilne zatvárať aplikácie z panela úloh, a testuje funkciu Edge, ktorá pridáva druhý panel úloh na plochu (Windows 11 a 10).

Zdroj