Domov Novinky WhatsApp testuje nový režim snímania videa

WhatsApp testuje nový režim snímania videa

Zdielať

V súčasnosti je na nahrávanie videa potrebné stlačiť a podržať tlačidlo spúšte, čo môže byť v prípade dlhších videí únavné.

WhatsApp tiež zavedie novú funkciu karty v sekcii fotoaparátu, ktorá používateľom umožní jednoducho natáčať videá a klikať fotografie. Nová funkcia fotoaparátu sa už testuje a mohla by byť čoskoro zavedená. Platforma plánuje uvoľniť skratku na blokovanie kontaktov a novú funkciu, ktorá používateľom umožní nahrávať videá a klikať fotografie z aplikácie. Očakáva sa, že tieto nové funkcie prídu do verzie aplikácie pre Android a budú zamerané na zlepšenie použiteľnosti populárnej platformy na okamžité zasielanie správ. Obe funkcie sa objavili v rôznych iteráciách beta verzie aplikácie a očakáva sa, že sa v nasledujúcich mesiacoch dostanú do stabilnej verzie.

WhatsApp čoskoro poskytne rýchlu skratku na zablokovanie používateľa priamo z vyskakovacieho oznámenia pri príchode neželanej správy. Za normálnych okolností by bolo potrebné vybrať chat, prejsť na informácie o kontakte a potom vybrať možnosť blokovania. Táto nová funkcia však bude k dispozícii, keď sa objaví správa od neuloženého čísla, aby sa zabránilo náhodnému zablokovaniu uložených kontaktov používateľmi. Platforma pracuje aj na novej funkcii, ktorá umožní používateľom pohodlne snímať videá presunutím sa na inú kartu na snímanie. Táto nová funkcia bude integrovaná do vstavanej sekcie fotoaparátu aplikácie a pomôže oddeliť schopnosti fotografovania a natáčania videa do rôznych kariet. V súčasnosti je na natáčanie videí potrebné stlačiť a podržať tlačidlo spúšte v sekcii fotoaparátu v aplikácii. To môže byť ťažkopádne, keď sa snímanie ponáhľa alebo trvá dlhšie.

Očakáva sa, že tieto nové funkcie v aplikácii prídu najskôr do verzie aplikácie pre Android. Nová blokovacia skratka sa objavila v aplikácii WhatsApp Beta v2.23.2.5 a v súčasnosti sa na nej pracuje. Nová funkcia karty fotoaparátu sa dostala do aplikácie Beta v2.22.24.21 a momentálne je vo fáze testovania. Očakáva sa, že funkcie budú zavedené prostredníctvom stabilnej verzie softvéru v nasledujúcich mesiacoch.

Zdroj