Domov Novinky Všetky plány Google One zahŕňajú bezplatnú sieť VPN

Všetky plány Google One zahŕňajú bezplatnú sieť VPN

Zdielať

Služba VPN od Googlu bola doteraz dostupná len pre tých, ktorí majú niektorú z vyšších úrovní Google One, ale to sa mení.

Všetky tarify Google One budú odteraz zahŕňať službu VPN, hoci jej zavádzanie prebieha a môže trvať niekoľko týždňov. Služba funguje pre členov Google One v Austrálii, Austrálii, Belgicku, Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Holandsku, Kanade, Islande, Japonsku, Mexiku, Nemecku, Nórsku, Južnej Kórei, Rakúsku, Španielsku, Švédsku, Švajčiarsku, Taiwane, Spojenom kráľovstve, Taliansku a USA. Prečo len tieto krajiny? To žiaľ nemôžeme povedať. Každopádne dobrou správou je, že VPN budete môcť používať na zariadeniach so systémami Android, iOS, Windows a Mac a môžete ju zdieľať až s piatimi ďalšími používateľmi, ak majú váš plán Google One.

Nová služba používateľa upozorní, keď na dark webe nájde akékoľvek vaše osobné údaje. Funguje to tak, že najprv musíte poskytnúť a vybrať informácie, ktoré chcete, aby sledovala, a potom to urobí. Ak niečo nájde, dostanete aj niekoľko pokynov, ako by ste mohli tieto informácie chrániť. Ako príklad Google uvádza, že ak nájde vaše číslo sociálneho poistenia, navrhne, aby ste ho nahlásili vláde ako ukradnuté alebo aby ste podnikli kroky na ochranu svojho kreditu. Správa o tmavom webe sa začne šíriť „v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov“ pre členov vo všetkých plánoch Google One v USA.

Zdroj