Domov Novinky Venezuela umožní kupovať letenky v kryptomenách

Venezuela umožní kupovať letenky v kryptomenách

Zdielať

Najväčšie venezuelské letisko umožní cestujúcim kupovať letenky za bitcoin a iné kryptomeny.

Medzinárodné letisko Simóna Bolívara v Maiquetíi čoskoro umožní cestujúcim platiť za letenky pomocou Bitcoinov, Dash a Petro. Po Salvádore, ktorý nedávno prijal Bitcoin ako zákonné platidlo, juhoamerická krajina Venezuela oznámila, že už čoskoro otvorí svoje najväčšie letisko, aby cestujúcim umožnila nákup leteniek pomocou kryptomeny. Medzinárodné letisko Simóna Bolívara, známejšie ako medzinárodné letisko Maiquetía, pridá Bitcoin, Dash a Petro (venezuelskú domácu kryptomenu, ktorá je krytá zásobami ropy) ako možnosti platby pre dva milióny cestujúcich, ktorí ročne prejdú cez letisko. Podľa správy denníka El Siglo letisko zavedie nové možnosti platby v koordinácii s venezuelským Národným úradom pre kryptoaktíva a súvisiace činnosti.

Freddy Borges, riaditeľ letiska Maiquetía, uvádza, že zavedenie platieb kryptomenami na letisku by znamenalo záväzok krajiny dobehnúť a dodržiavať medzinárodné štandardy a podporiť prijatie digitálnych mien. Podľa riadiaceho pracovníka by možnosť platby kryptomenami bola prínosom pre zahraničných turistov vrátane turistov z Ruska a Európy. Venezuela je krajinou, ktorá stojí na čele prijímania kryptomien s cieľom podporiť svoje hospodárstvo a prekonať medzinárodné sankcie. Juhoamerická krajina ležiaca na severnom pobreží kontinentu bola medzi prvými krajinami na svete, ktoré zaviedli vlastnú digitálnu menu Petro. Na rozdiel od tradičných digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) však Petro nie je naviazané na domáci flat a je skôr kryté zásobami ropy.

Známy reťazec potravín a nápojov Burger King vlani umožnil perspektívnym zákazníkom z Caracasu uhrádzať svoje platby pomocou kryptomien, medzi ktoré patrí väčšina populárnych kryptomien Bitcoin, Litecoin, Ether, Binance Coin, Dash a Tether. Pizza Hut tiež naskočila na palubu a umožnila zákazníkom v predajniach vo veľkých mestách, ako sú Caracas, Maracay, Maracaibo a Barquisimeto, platiť pomocou Bitcoinov, Etherea, Dashu, Litecoinu a Binance Coinu.

Zdroj