Domov Novinky Unikli screenshoty novej sociálnej siete od Meta

Unikli screenshoty novej sociálnej siete od Meta

Zdielať

Novinka má byť odpoveďou spoločnosti na sociálnu sieť Twitter.

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní okrem iných aj Facebook, nedávno uskutočnila interný event pre zamestnancov s ukážkami novej sociálnej siete. Interný názov novej siete je „Project 92“, dohady okolo projektu naznačujú že finálny názov po spustení siete by mohol byť „Threads“.

Čo je však zaujímavé, z tohto eventu unikol screenshot novej aplikácie. Nová sociálna sieť vyzerá podobne ako Instagram, ale bez obrázkov a má byť priamou odpoveďou na Twitter. Vďaka používaniu protokolu ActivityPub bude možné migrovať používateľov Instagramu a ich sledovateľov, tzv. followerov, na novú platformu a takto vzniknuté profily budú automaticky vyplnené údajmi z Instagramu. Spoločnosť údajne dostala požiadavky od viacerých verejne činných osôb a tvorcov obsahu na vytvorenie stabilnej a transparentnej alternatívy k Twitteru.

Podľa iných uniknutých informácii Meta už uzavrela zmluvu s viacerými celebritami, ako napr. DJ Slime, ktoré zrejme budú tvoriť exkluzívny obsah pre novú platformu za účelom prilákania čo najväčšieho množstva užívateľov. Diskusie sa vedú aj s Oprah Winfrey a dokonca aj s Dalajlámom. Vývoj sociálnej siete sa začal v januári a mala by byť dostupná už čoskoro.

Zdroj