Domov Novinky Turingov odolný a bezpečný telefón ide do predaja 31.júla

Turingov odolný a bezpečný telefón ide do predaja 31.júla

Zdielať

Turing Robotic Industries (TRI) oznámila nový telefón vlani v apríli. Vývojári tohto telefónu sľúbili jedinečný dizajn, špičkové materiály a vysokú bezpečnosť pre podnikateľskú sféru. Najväčšie pochybnosti boli o dátume predaja a cene tohoto výrobku, no dnes už vieme, že predaj začne 31.júla aj keď v obmedzenom množstve alebo štýlom pred-objednávok.

TuringPhoneFinal

Smartfón je zvláštny nielen dizajnom, ale aj materiálmi z ktorých je vyrobený. Je to prvý Liquidmetal smartfón na svete. Ale čo je Liquidmetal? Je to amorfná kovová zliatina, ktorá bola vyvinutá výskumným tímom California Institute of Technology, a obsahuje zmes zirkónia, medi, hliníka, niklu a striebra. Liquidmetal má vysokú pevnosť v ťahu a koeficient reštitúcie a je veľmi odolný voči všetkým poveternostným vplyvom a korózii.

Tento smartfón je zároveň aj špeciálne zabezpečený proti odpočúvaniu a súťaží priamo s telefónmi Blackphone. Smartfón overuje identitu iných zariadení využívajúcich Turing decentralizované technológie overovania spoločnosti. Táto metóda vytvorí chránenú sieť, ktorá izoluje zariadenie od kybernetických hrozieb a útokov na ochranu súkromia. Umožňuje tak používateľom bez obáv zdieľať všetky druhy súkromných informácií.

Turing-Pack

Operačným systémom je Android 5.0 Lollipop, má 5,5“ displej s Full HD rozlíšením, štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktom na 2,5 GHz, 3 GB RAM či 16/64/128 GB vnútornej pamäte. Ďalej ponúkne aj 13 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát a 3000 mAh batériu.

Cenové rozpätie bude na úrovni dnešných vlajkových lodí iných výrobcov. Verzia 16 GB za 610 dolárov, 64 GB s cenou 740 dolárov a 128 GB verzia 870 dolárov. Turing Robotics Industries chce dať malú motiváciu tým, že ponúka k všetkým predobjednávkam zákazníkom bonus balíček príslušenstva. Ten bude zahŕňať Bluetooth klávesnicu a reproduktor, Bluetooth Gaming Headset a herný ovládač.

zdroj: AndroidAuthority