Domov Novinky Trh so smart hodinkami v 1. štvrťroku opäť rastie

Trh so smart hodinkami v 1. štvrťroku opäť rastie

Zdielať

Podľa spoločnosti Counterpoint Research zaznamenal trh so smart hodinkami v období od januára do marca 2022 13% nárast dodávok.

Analýza trhu s nositeľnými zariadeniami na celom svete odhalila, že Apple, Samsung a Xiaomi zaznamenali nárast na ročnej báze, napriek štvrťročnému poklesu o 24% – sviatočný štvrťrok sa samozrejme ťažko porovnáva. Pridružený riaditeľ Sujeong Lim uviedol, že hlavným dôvodom faktora úspechu Apple je lojalita k značke, ktorá zvýšila svoj celkový podiel, ako aj svoje medziročné dodávky o 14%. Slabšie medzinárodné pozície sú dôvodom, prečo si Huawei napriek tretiemu miestu udržala nezmenené dodávky. Používatelia na hlavných trhoch sa obávajú nedostatku GMS v mobilných zariadeniach, a preto je menej pravdepodobné, že prejdú aj na nositeľné zariadenia Huawei. Čínska spoločnosť však zvýšila svoj výkon na domácom trhu.

V správe sa uvádza, že väčšina kľúčových regiónov z hľadiska celkových dodávok vzrástla, pričom len Európa zostala bez zmeny. Trh ovplyvnila vojna na Ukrajine a z nej vyplývajúce logistické obmedzenia. Očakáva sa, že v druhom štvrťroku bude tento vplyv ešte vážnejší. Ďalšie kľúčové poznatky zo správy sú: Garmin bol lídrom prémiového segmentu nositeľných zariadení nad 500 USD. Ďalší americký výrobca Fitbit zaznamenal masívny pokles, pretože po akvizícii od Google neuviedol na trh žiadne nové produkty a prechod na Wear OS sa ešte len uskutoční.

Zdroj