Domov Recenzie Tip na výlet: Bled a okolie

Tip na výlet: Bled a okolie

Zdielať

Slovinsko je často prehliadanou destináciou medzi slovenskými turistami, avšak rozhodne má čo ponúknuť pre tých, ktorí ho navštívia.                                 [FOR ENGLISH VERSION CLICK HERE]

K najväčším lákadlám patrí jazero Bled a jeho okolie. Cesta z Bratislavy cez rakúske diaľnice trvá autom asi 5 hodín. Už po prechode hraničným tunelom Karavanki sa cestovateľ ocitne v Julských Alpách a ukazujú sa mu krásne scenérie Triglavskeho národného parku, kde sa nachádzajú viaceré známe lyžiarske strediská.

Do Bledu sme prišli najmä kvôli jazeru s jeho tyrkysovou vodou, ikonickým ostrovom a krásnemu okoliu. Je tu množstvo ubytovacích zariadení, my sme využili apartmánový dom Lakeside, ktorý má výbornú strategickú polohu so súkromným parkoviskom. Od jazera je vzdialený len asi 50 metrov, napriek tomu nie je atakovaný pomerne frekventovanou cestou. Navyše je v blízkosti obchod s potravinami.

Ubytovaní sme boli v apartmáne s plochou 55 m2, ktorý má samostatnú spálňu, kúpeľňu s WC, spoločný priestor s kuchyňou, gaučom a ďalším priestorom na spanie. Pre posedenie vonku slúži balkón so stolíkom. Je to pohodlné a veľmi dobre zariadené ubytovanie pre 2-4 ľudí. Ponúka pre návštevníkov dostatok priestoru a prakticky všetko čo je potrebné na pobyt. Okrem plne vybavenej kuchyne je k dispozícii spoľahlivá a rýchla Wi-Fi s rýchlosťou 70/70 Mbps a klimatizácia.

Ubytovací proces je pritom plne v rukách hostí. Po zadaní potrebných osobných informácií obdrží hosť inštrukcie a kód ku kľúčom, ktoré si vyzdvihne v schránke za domom. Kľúče slúžia aj na ovládanie rampy k parkovisku za domom.

Z domu Lakeside sú pešo ľahko dostupné hlavné atrakcie okolo jazera. Okrem príjemných prechádzok po jeho nábreží treba určite ísť na ostrov, kde sa nachádza kostol Nanebovzatia Panny Márie. K nemu návštevníkov preplaví niektorý zo špeciálnych člnov, tzv. pletna, poháňaný iba veslami. Odporúčame tiež výstup na vyhliadku na Malej Osojnici alebo menšiu turistiku v blízkej rokline Vintgar Gorge. Obľúbená je aj možnosť kúpania v jazere, čo sme v horúcom počasí využili aj my.

Mestečko Bled s jazerom pripomína krásne kúpeľné miesto, kde sa možno venovať turistike, rôznym športovým aktivitám a obdivovať okolitú prírodu. Je príjemné pre všetky vekové kategórie.