Domov Novinky Tag Heuer ukázal smart hodinky Connected

Tag Heuer ukázal smart hodinky Connected

Zdielať

Smart hodinky sa postupne stávajú trendom a aj keď prvé z nich boli vytvorené spoločnosťami, ktoré vyrábajú smartfóny, pomaly sa začínajú pridávať aj výrobcovia náramkových hodiniek, ako Fossil. Na začiatku tohto roka oznámila spoločnosť TAG Heuer, že má v pláne vyrábať smart hodinky rady Carrera.

TAG Heuer Connected 01

Teraz ich táto švajčiarska firma predstavila pod názvom Carrera Connected. Telo týchto hodiniek je vyrobené z titánu, je odolné voči vode a prachu podľa certifikácie IP67 a obsahuje mnoho malých detailov, ako napríklad nápis TAG Heuer Connected vyrytý strieborným lakom. V strede tohto tela sa nachádza 1,5“ displej s rozlíšením 360×360 (240 ppi) a zafírovým sklíčkom pre ochranu voči škrabancom.

TAG Heuer Connected 03

Tieto hodinky poháňa dvojjadrový procesor od Intelu s taktom 1,6 GHz spolu s 1 GB RAM, 4 GB úložného priestoru a 410 mAh batériou, o ktorej TAG Heuer hovorí, že je schopná vydržať minimálne 25 hodín a ktorá je nabíjaná pomocou pribalenej bezdrôtovej nabíjačky. Operačným systémom je Android Wear, zaručená je teda kompatibilita so smartfónmi s operačnými systémami Android (vo verzii 4.3 alebo novšej) a iOS (verzia 8.2 alebo novšia).

TAG Heuer Connected 02

Spoločnosť TAG Heuer tieto hodinky považuje za dlhodobú investíciu, keďže po skončení dvojročnej záruky, keď už bude pravdepodobne hardvér zastaraný, má zákazník možnosť priplatiť si 1350 eur a vymeniť svoje smart hodinky Carrera Connected za obyčajné náramkové hodinky Carrera, ktorých cena sa zvyčajne pohybuje nad 2500 eurami.

TAG Heuer Connected 04

Tieto smart hodinky sú dostupné v 7 farbách za cenu 1350 eur a je ich možné kúpiť buď na stránke spoločnosti alebo v 150 butikoch nachádzajúcich sa v rôznych krajinách, medzi nimi ale Slovensko nenájdeme. Či sa sem tieto hodinky dostanú je zatiaľ neznáme.

Zdroj: TAG Heuer