Domov Novinky Smartfón Nokia 8 Sirocco prichádza na slovenský trh

Smartfón Nokia 8 Sirocco prichádza na slovenský trh

Zdielať

Na slovenský trh prichádza ďalší tohtoročný model z dielne HMD Global predstavený v Barcelone. Ide o najvybavenejší model Nokia 8 Sirocco. Telefón bol predstavený ešte začiatkom roka, koncom februára na veľtrhu MWC v Barcelone.

Základom je procesor Qualcomm Snapdragon 835, ktorý je doplnený o 6GB RAM a 128GB vnútornú pamäť. Ponúkne aj štýlový dizajn kombinujúci oceľový rám, sklenenú zadnú časť a 5,5” 2K pOLED displej. K dispozícii je aj podpora pre bezdrôtové nabíjanie Qi. Odporúčaná cena novinky je 790 eur s DPH.

Novinka prináša duálny fotoaparát s optikou Zeiss, ktorý možno vďaka novému režimu Pro Camera ovládať manuálne. Je teda možné nastaviť si napr. úroveň ISO, vyváženie bielej, zaostrenie, rýchlosť uzávierky alebo korekciu expozície podľa potreby a dosiahnuť tak skvelé výsledky. Fotoaparát v sebe kombinuje 12 MPx širokouhlý fotoaparát určený do zlých svetelných podmienok a sekundárny 13 MPx fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomom.

Nokia 8 Sirocco sa pripája k rodine zariadení v Android One programe. Vďaka čistému operačnému systému Android prichádzajú telefóny Nokia bez zbytočných zmien v používateľskom rozhraní a s minimom predinštalovaných aplikácií, vďaka čomu bude mať viac úložného priestoru.