Domov Domácnosť Škola volá: 5 tipov, ako si vybrať správne zariadenie

Škola volá: 5 tipov, ako si vybrať správne zariadenie

Zdielať

Zošity, písacie potreby a školská taška. Základná výbava, ktorá sa pravidelne obnovuje koncom prázdnin sa v posledných rokoch rozrástla o nové položky. Telefóny, tablety, notebooky – zorientovať sa na trhu je náročné a ešte komplikovanejšie je vystihnúť ideálne zariadenie, ktoré naozaj potrebujete.

Skola vola

  1. Chcete plnohodnotný pracovný nástroj? Kúpte si notebook – Prenosné počítače odporúčame každému, kto potrebuje mať k dispozícii pracovný nástroj. Najmä ak študujete mimo trvalého bydliska. Ak budete bývať na internáte, bez notebooku sa nezaobídete.
  2. Každá veľkosť má svoje pre a proti. Menší notebook je vhodný na cesty, väčší na pracovný stôl – Najpopulárnejšie uhlopriečky notebookov majú 13,3 a 15,6“. Menší model je optimálny, ak zariadenie potrebujete často prenášať rozdiel medzi 13,3 a 15,6“ notebookom obvykle pocítite počas zábavných aktivít, ako je hranie hier alebo sledovanie videa.
  3. Tablet nielen na zábavu. Funguje ako moderný poznámkový blok – Výhoda tabletov spočíva v ich kompaktných rozmeroch a nízkej hmotnosti. Tablet je ideálny na nosenie a konzumáciu obsahu. Ide o výborný doplnok, ktorý nájde využitie aj v učebnom procese.
  4. Malý alebo veľký? Do úvahy berte aj pomer strán – Tablety sú dostupné vo veľkostiach 7, 8 a 10“. Ak zvažujete kúpu, odporúčame minimálne 8“ zariadenie. Optimálny je pomer strán 4:3, tablet v tomto prípade pripomína malú knihu, čo je ideálny formát učebnej pomôcky.
  5. Nepodceňujte smartfón. Možno si vystačíte iba s ním – Pri výbere vhodného mobilného pomocníka nezabúdajte ani na smartfóny. Možno zistíte, že mobilný telefón s vhodne veľkým displejom bude postačovať.

Zdroj: TS