Domov Novinky Sapphire predstavil nový rad grafických kariet R300

Sapphire predstavil nový rad grafických kariet R300

Zdielať

Sapphire predstavil nový rad grafických kariet R300, ktorých je zatiaľ sedem a sú určené ako pre nižšie nasadenie, tak aj pre maximálny výkon pre náruživých hráčov. Poďme sa na ne pozrieť.

Sapphire_R300_series_01

Sapphire Tri-X R9 390X, Sapphire Tri-X R9 390

Grafická karta stojí na pomyselnom maxime tejto rady, čo možno spoznať podľa parametrov, alebo vysokého čísla v číslovaní radu R300. Karta má 8GB GDDR5 grafickej pamäte, tri ventilátory s duálnym guličkovým ložiskom, druhou generáciou inteligentného ovládania ventilátorov, či desaťfázový power management.

Sapphire Tri-X R9 390X

Kvalitné súčiasky, výborné spracovanie alebo kondenzátory s vysokou životnosťou netreba predstavovať. Ku karte možno pripojiť až päť monitorov s podporou FreeSync a zvuk bude vždy krištáľový, vďaka integrovanej TrueAudio karte.

Sapphire Nitro R9 380

Karta tiež patrí do high-endu tejto rady, hoci obsahuje polovičnou pamäť oproti TOP modelom- 4 GB GDDR5. Podporuje štyri monitory, Tri-X nahrádza chladenie troch ventilátorov s duálnym guličkovým ložiskom, má dva ventilátory a používa technológiu Intelligent Fan Control II.

Sapphire Nitro R9 380

Sapphire ITX Compact R9 380

Táto grafická karta má nízky profil a je tou najlepšiou kartou, ktorú možno zohnať do malých herných počítačov. Má 2 GB GDDR5 pamäte, zvládne štryri monitory a nechýba podpora FreeSync alebo LiquidVR.

Sapphire ITX Compact R9 380

Sapphire Dual-X R9 380

Dva chladiče, 2 GB GDDR5 pamäte, podpora štyroch monitorov alebo FreeSync s LiquidVR sa tu neustále točí do kolieska. Práve tieto parametre charakterizujú aj túto novú grafickú kartu.

Sapphire Dual-X R9 380

Sapphire Nitro R9 370

Grafická karta, ktorá bude určená hráčom, ktorí hľadajú výborný pomer výkonu a ceny. Disponuje 4 GB GDDR5 pamäťou, dvoma účinnými ventilátormi, podporou štyroch monitorov alebo podporu FreeSync a LiquidVR.

Sapphire Nitro R9 370

Sapphire Dual-X R9 370

Nakoniec tu máme zaujímavú grafickú kartu s dvomi ventilátormi a tiež so systémom Intelligent Fan Control, karta má 2 GB GDDR5 grafickej pamäte a podporou FreeSync či LiquidVR.

Sapphire Dual-X R9 370

Na článku spolupracovali Martin Klokner a Martin Tuček.

Zdroj: TS