Domov Novinky Samsung predstavuje tabletofón Galaxy Note 7

Samsung predstavuje tabletofón Galaxy Note 7

Zdielať

Galaxy Note 7 kombinuje pokročilé funkcie pera S Pen, displej s uhlopriečkou 5,7“ a najvyspelejšie technológie zabezpečenia vrátane snímača očnej dúhovky.

Samsung Galaxy Note 7 01

Spoločnosť dnes predstavila novú vlajkovú loď Galaxy Note 7. Jeho inovatívne funkcie nastavujú nový štandard pre zariadenia s veľkým displejom. Tabletofón prináša vodeodolné telo (IP68), technológie zabezpečenia, ktoré kombinujú Knox s biometrickou autentizáciou, vrátane novej funkcie skenovania očnej dúhovky a zábavné funkcie vrátane HDR video streamingu.

Samsung Galaxy Note 7 02 Samsung Galaxy Note 7 03

K dispozícii je, už ako je pri sérii Note zvykom stylus, resp. pero S Pen, ktoré prešlo vylepšeniami a je viac než len pomôcka na písanie. Pre mnohých je nástrojom, ako zvládnuť viac práce efektívne. Vďaka funkcii „Poznámka na vypnutom displeji“ môžu používatelia priviesť svoje nápady k životu bez toho, aby sa zdržiavali odomykaním obrazovky.

Samsung Galaxy Note 7 04 Samsung Galaxy Note 7 05

Note 7 má vo výbave obojstranne zakrivený 5,7“ QHD Super AMOLED displej s vynikajúcimi zobrazovacími schopnosťami. Je pripravený na HDR video streaming, takže navodzuje pocity ako pri sledovaní obrazu v kine, prináša jasnejšie farby a hlbšiu čiernu. Základom je procesor Qualcomm Snapdragon 820 (v USA) a Exynos (v Európe).

Samsung Galaxy Note 7 06 Samsung Galaxy Note 7 07

Zákazníci môžu Note 7 prepojiť aj s kamerou Samsung Gear 360 s vysokým rozlíšením (3840×1920) a tak zachytiť, editovať a zdieľať 360° zábery na cestách. Spomienky je možné zdieľať s priateľmi prostredníctvom platforiem ako YouTube 360 a Facebook alebo si ich pripomenúť prostredníctvom Gear VR.

Samsung Galaxy Note 7 08 Samsung Galaxy Note 7 09

Okrem 64 GB internej pamäte ponúka Note 7 podporu microSD a rozšírenie kapacity až na 256 GB. Má 3500 mAh batériu, Power Management UX cez Smart Manager a rýchlo sa nabíja cez USB-C port. Dobitie je možné kdekoľvek, kde je k dispozícii bezdrôtové nabíjanie.

Samsung Galaxy Note 7 10

K dispozícii bude aj nový rad doplnkov Galaxy Note 7, vrátane nového puzdra S View Standing Cover (ľahké a prenosné puzdro, ktoré drží zariadenie pod uhlom 60° pre jednoduché prehliadanie obsahu) alebo vodeodolného (certifikácia IP68) krytu s batériou pre nabíjanie na cestách. Samsung Galaxy Note 7 bude dostupný od 15. augusta aj na Slovensku.

Zdroj: Samsung, AndroidCentral