Domov Novinky Samsung predstavil nové zakrivené SUHD televízory

Samsung predstavil nové zakrivené SUHD televízory

Zdielať

Nové televízory Samsung SUHD dosahujú vďaka novému spôsobu podsvietenia a technológii Nano Crystal Color nevídané farby a kontrast, ktorý je až 10× vyšší ako u ostatných súčasných technológií. Výsledkom je produkcia najčistejších farieb s najvyššou svetelnou účinnosťou, ktorá je teraz na trhu dostupná.

Samsung SUHD 04

Aj vďaka 10-bitovému panelu táto technológia sprostredkuje širokú paletu farieb a divákom poskytuje 64-krát viac farieb ako bežné LED televízory. Vďaka funkcii pre remastrovanie obsahu v TV si aj tie staršie filmy, ktoré si uchovávate na svojich USB diskoch, vychutnáte oveľa viac.

Funkcia prevádza všetok obraz na rozlíšenie Ultra HD a zároveň vylepšuje podanie farieb, aby bol plne využitý potenciál televízora. Tiež automaticky analyzuje jas obrazu, aby sa predišlo dodatočnej spotrebe energie. Výsledný obraz ponúka oveľa bohatšie tiene, zatiaľ čo svetlé časti obrazu sú 2,5-krát jasnejšie ako na konvenčných výrobkoch.

Samsung SUHD 05

Okrem toho SUHD TV využívajú ekologicky šetrnú technológiu, ktorá im zaisťuje prvotriednu úspornosť a spoľahlivosť. Obrazovky SUHD TV majú optimálny uhol zakrivenia a boli navrhnuté tak, aby sa divák do sledovanej scény maximálne ponoril. Vďaka tomu je možné sledovať rovnako kvalitný obraz z ľubovoľného uhla, takže si dokonalý zážitok vychutnajú aj tí, ktorí sa nepozerajú priamo spredu.

Samsung SUHD 03

Nové televízory vybavené smart funkciami, ktoré vyhovujú súčasnému životnému štýlu. Trendom je prepájanie televízora s rôznymi mobilnými zariadeniami a vzájomné zdieľanie obsahu, ktoré si vychutnáte dosýta. Jednoducho tak môžete sledovať videá na TV obrazovke, alebo TV relácie na telefóne.

Funkcia Quick Connect automaticky rozpozná smartfóny spárované prostredníctvom technológie BLE. Na sledovanie videí z telefónu tak stačí stlačiť jediné tlačidlo. Zároveň je možné na telefóne sledovať televízne programy bez akejkoľvek dodatočnej aplikácie alebo zložitého nastavovania. Vďaka operačnému systému Tizen je SUHD TV otvorená aj ďalším novým možnostiam, ktoré prinesie budúci technický vývoj.

Samsung SUHD 02

Dostupné sú tri modely: Prvým je JS8500, ktorý sa pýši prémiovým rámom s kovovým povrchom a tenkým, elegantným oblúkovým stojanom v tvare T, ktorý dvíha obrazovku do vzduchu. Tento televízor je nádherný z každého uhla – ako dobré umelecké dielo. Jeho cena sa začína na 2179 eurách a je dostupný v 48“, 55“ a 65“ verziách.

Samsung SUHD 06

Druhým je JS9000, ktorého povrch s riasením dodáva krivke na správnych miestach elegantný nádych, takže dizajn televízora pôsobí nielen z prednej, ale aj zo zadnej strany luxusným dojmom, ktorý je viditeľný z každej strany. Je dostupný len v 55“ verzii za cenu 3249 eur.

Samsung SUHD 01

Posledným je tzv. kráľ SUHD, JS9500, ktorého skosený rám dodáva obrazovke televízora ešte väčšiu hĺbku, umocňuje zážitok zo sledovania a spolu so zakrivenou obrazovkou vás ešte viac vtiahne do deja – nehovoriac o tom, že televízor s ním vyzerá ako umelecké dielo vystavené v galérii. Je najväčší zo všetkých troch, jeho verzie majú uhlopriečky 65“ 78“ a 88“, cena za najmenší z nich je 6549 eur.

Zdroj: TS