Domov Novinky Samsung oficiálne predstavil smartfóny Galaxy J5 a J7

Samsung oficiálne predstavil smartfóny Galaxy J5 a J7

Zdielať

Samsung po úplne novej modelovej rade A prichádza oživením rady J, ktorá ale nemá konkrétne zameranie. V portfóliu by sme našli lacný model Galaxy J1 či drahý Galaxy J. Najnovšie dva prírastky ale patria niekde medzi, kde je najpodstatnejší pomer výkon/cena. Práve tým chcú nové modely Galaxy J5 a J7 zaujať, aj keď to budú mať vzhľadom na veľkú konkurenciu veľmi ťažké.

Samsung-Galaxy-J7

Tieto dva modely majú veľa spoločných čŕt, medzi ktoré patrí operačný systém Android 5.1 Lollipop, vnútorné úložisko 16 GB, podpora pamäťových kariet či dvoch SIM kariet s podporou LTE. Taktiež aj veľkosť operačnej pamäte je v oboch prípadoch 1,5 GB. Zaujímavý je ale predný fotoaparát, ktorý okrem 5 MPx rozlíšenia zaujme LED diódou, čo je nie práve bežné. Práve tým by si mohli získať mnoho priaznivcov, ktorí sa nechali vtiahnuť do ošiaľu selfie.

galaxy samsung j5

Rozdiely nájdeme ale v displeji, väčší model J7 ponúkne 5,5“ HD displej, zatiaľ čo menší J5 dostal „len“ 5“ panel s HD rozlíšením. Galaxy J5 bude poháňať čipset Qualcomm Snapdragon 410, o napájanie sa postará 2600 mAh akumulátor. Jeho väčší brat Galaxy J7 sa bude pýšiť výkonnejším čipsetom Qualcomm Snapdragon 615 a batériou s kapacitou 3000 mAh. Oba modely prídu v troch farebných vyhotoveniach – zlatá, čierna a biela. Výrobca ich ocenil na 225 dolárov (Galaxy J5), resp. 289 dolárov (Galaxy J7).

Zdroj: Sammobile