Domov Novinky Samsung chystá naozajstný Android lowend smartfón

Samsung chystá naozajstný Android lowend smartfón

Zdielať

Kórejský producent elektroniky Samsung vydáva jeden smartfón za druhým a je tomu opäť tak. Teraz však pôjde o prírastok do rodiny lowendových zariadení, ktoré ponúknu veľmi atraktívnu cenu pre záujemcov so zlou finančnou situáciou a záujmom o smartfóne.

Samsung_J1mini_01

V benchmarku GFX sa totiž objavil model SM-J105F alias J1 mini. Ten ponúkne pomerne nový Android 5.1.1 Lollipop, ktorý sa asi aktualizácie na Marshmallow nedočká. Ďalej by mal ponúknuť priemerný (zrejme TFT TN panel) s rozlíšením 800×480 pixelov a to na uhlopriečke 4“. Odhad benchmarku je síce 4,3“, ale v obrázku nižšie zo služby Zauba, ktorá monitoruje všetok import a export v Indii, je uvedené, že má uhlopriečku 4“.

Ako hlavná výpočtová jednotka bude slúžiť lacný štvorjadrový procesor Spreadtrum s frekvenciou 1,5 GHz na každom jadre. Fotoaparát bude mať rozlíšenie 5 MPx a natáčať bude video v rozlíšení 1280×960 pixelov. Predná kamera má potom rozlíšenie 0,3 MPx a ponúkne natáčanie videa vo VGA rozlíšenie. Najväčším lákadlom a účelom tohto telefónu je cena, ktorá sa pohybuje okolo 47 eur.

Zdroj: GSMarena