Domov Periférie Recenzia: Zowie FK2

Recenzia: Zowie FK2

Zdielať

Existuje mnoho optických myší zameraných pre potreby hráčov, pričom mnohé z nich majú vo vyšších cenových kategóriách funkcie ako RGB podsvietenie a špičkové senzory. Zowie FK2 ale nie je taká ako iné, zaujme totiž hlavne svojim minimalizmom.

zowie-fk2-01

FK2 je jednoducho zabalená. V čiernej krabici s červenými akcentami a nápismi je samotná myš, nálepku Zowie, náhradné kĺzavé podložky a manuály. Už na pohľad vyzerá veľmi jednoducho. Plastové telo čiernej farby totiž obsahuje len dve tlačidlá na vrchu, klikajúce koliesko medzi nimi a logo Zowie na prednej strane, dve tlačidlá na každom z bokov. To by síce dokopy vychádzalo na sedem tlačidiel, avšak myš je len päťtlačidlová, keďže je možné používať naraz len jednu stranu bočných tlačidiel.

zowie-fk2-02 zowie-fk2-03

To ale až tak nevadí, keďže pri používaní sme na ne nikdy nedočiahli. Keďže má myš tlačidlá na oboch stranách, napovedá nám to, že ide o dizajn určený ako pre ľavákov, tak aj pravákov. To znamená, že celá je symetrická. Na spodnej strane sú informácie, dve pomerne veľké kĺzavé podložky navrchu a dole a jedno tlačidlo spolu s LED diódou. Tá dodáva jediné podsvietenie a má zobrazovať len nastavené DPI. Možno ju ale vidieť len zospodu, teda cez myš nepresvitá.

zowie-fk2-04 zowie-fk2-05

DPI sa nastavuje v skokoch od 400, cez 800 a 1600 až po 3200 DPI. Je síce pravda, že mnohé senzory teraz ponúkajú o niekoľko tisícok vyššie DPI. Avšak záleží na tom vôbec, keď senzitivitu nad 3200 DPI využije fakt len málokto? Na ostatné nastavenia potom slúžia rôzne kombinácie tlačidiel na myši, ktoré je v niektorých prípadoch potrebné stláčať počas zapájania do počítača, keďže k myši nie je pribalený žiadny softvér, ktorý by mohol počítač profesionálneho hráča výkonnostne zaťažovať.

zowie-fk2-06 zowie-fk2-07

A keď už sme pri zapájaní, kábel je dlhý dva metre a je gumený, poflexovanie teda na ňom nie je. To nás trochu mrzí. Na jeho konci sa potom nachádza pozlátená USB 3.0 koncovka. Najdôležitejšou časťou myši, teda okrem kvalitných tlačidiel so spínačmi Huano, je samotný optický senzor. Ide o Avago 3310, ktorý je jedným z najlepších senzorov na trhu. Nemá v sebe žiadnu akceleráciu pohybu, pohyby sú teda plynulé a plne reprezentujú pohyb ruky.

zowie-fk2-08 zowie-fk2-09

To síce možno neznie ako niečo úžasné, avšak profesionálni hráči sa na perfekciu senzora spoliehajú každý deň a pre nich je táto myš koniec-koncov určená. Vďaka tomuto senzoru a dobrým tlačidlám myš pri hraní excelovala. S myšou sme odohrali pár desiatok hodín a nemáme jej čo vytknúť. Senzor je perfektný, naše pohyby sú teda úplne presné. Scrollovacie koliesko nás taktiež v hrách nikdy nesklamalo.

zowie-fk2-10

Jednou veľkou nevýhodou tejto myši je ale cena. 60 eur za hernú myš síce v porovnaní s konkurenciou nie je veľa, ale keď sa pozrieme na to, že táto myš nemá žiadne podsvietenie, suma sa stáva ťažšou na prehltnutie. Keby Zowie FK2 stála 50 eur, vrelo by sme ju odporučili každému zarytému hráčovi. S vyššou cenou síce nie je zlá, avšak odporučiť ju môžeme len tým, ktorí chcú najlepší optický senzor, dobre spracované tlačidlá a celkové prevedenie myši, minimalistický dizajn a nevadí im si trochu priplatiť.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 124×64×36 mm
Hmotnosť: 85 gramov
Rozhranie: drôtové, USB
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: žiadne
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 5 ks
Citlivosť: 400 – 3200 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nízka hmotnosť, malé rozmery
+ Tlačidlá na oboch stranách
+ Kvalitný optický senzor
+ Príjemné používanie

Mínusy
– Pomerne vysoká cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:
Graf ceny produktu Zowie FK2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: BenQ