Domov Periférie Recenzia: Trust GXT 162

Recenzia: Trust GXT 162

Zdielať

Trust je výrobca lacných a cenovo dostupných periférii pre počítače. V jeho portfóliu možno nájsť aj laserovú myš GXT 162, ktorá je dostupná v čiernej farbe. Ponúka nastaviteľnú citlivosť a optický senzor.

Myš je vyrobená z pevných materiálov, pričom už na prvý pohľad pôsobí dostatočne masívnym dojmom. Povrch je príjemný na dotyk, napriek tomu, že ide o plast. Určená je pre pravákov a má rozšírenú plochu pre palec, vďaka čomu príde vhod aj pre používateľov, ktorí majú väčšie prsty. Zaujímavou súčasťou je podsvietenie časti myši, ktoré dotvára jeho lepší dizajn. Podsvietenie sa mení, pričom k dispozícii sú rôzne farby (červená, zelená, modrá, biela).

Myš má celkovo k dispozícii 9 tlačidiel, z čoho tri sú klasické (ľavé a pravé tlačidlo, plus stredné koliesko na hornej strane), dve na hornej strane, ktoré slúžia na zmenu citlivosti (zmenu v štyroch krokoch rozsahu 250 – 4000 DPI podľa preddefinovaných hodnôt výrobcu), resp. tlačidlo pre dvojklik jedným kliknutím. Napokon zvyšné dve v oblasti palca, ktoré slúžia na pohyb vpred a vzad pri pohybe stránok v prehliadači.

Páči sa nám príjemný povrch, čo má za následok veľmi dobré držanie aj pri mokrých či spotených rukách. Všimli sme si však aj to, že počas dlhodobého testovania sa povrch postupne opotrebováva, pričom s podobnou situáciou sme sa stretli už pri viacerých myškách. Nevýhodou je tiež absencia softvéru na nastavenia, keďže výrobca neponúka univerzálny softvér.

Trust GXT 162 je zaujímavý model, ktorý zaujme hráčov, aj bežných používateľov. Za výhodu považujeme nielen veľmi dobrú dizajnovú stránku, ale aj funkcie. Nevýhodou je absencia softvéru ale aj vyššia cena okolo 35 eur. V tejto cenovej kategórii je totiž veľa modelov od konkurencie. Trust ponúka zaujímavo spracovanú a kvalitnú myš, ktorú môžeme odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 134×83×40 mm
Hmotnosť: 121 gramov
Rozhranie: drôtové, 1,8 metrový kábel
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: rôzne, automaticky rotuje
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 9 ks
Citlivosť: 250 – 4000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Príjemné držanie v ruke
+ Zaujímavé podsvietenie

Mínusy
– Povrch, ktorý sa vyšúcha
– Absencia softvéru

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Trust GXT 162 Optical Gaming Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Trust