Domov Audio Recenzia: Sennheiser MX 375

Recenzia: Sennheiser MX 375

Zdielať

Audio príslušenstvo je v kurze, pričom teraz sme si za cieľ vybrali špuntové slúchadlá z dielne nemeckej firmy Sennheiser, konkrétne model MX 375. Azda prvé, čo zaujme používateľa je asi cena, keďže sa aktuálne predáva za cca 12 eur. Čo prinášajú?

sennheiser-mx-375-01

Za túto cenu ponúkajú používateľovi dostatočne silné basy a celkom dobrú technickú špecifikáciu: frekvenčný rozsah 18 – 22000 Hz, citlivosť 122 dB/mW a impendanciu 32Ω. K tomu všetkému je v balení okrem slúchadiel tiež puzdro na prenášanie a pár penových náušníkov.

sennheiser-mx-375-02

Už na prvý pohľad sú slúchadlá dobre odlíšiteľné od ostatných modelov, ktoré sú momentálne na trhu a vzhľadovo tak nie sú úplne nudné. Hmotnosť je veľmi dobrá, keďže má len 59 gramov a niektorí používatelia sa môžu stretnúť s problémom vypadávania z uší. Každý používateľ však má mierne iný tvar ucha a každému budú pravdepodobne sedieť inak. V prípade potreby sú k dispozícii pribalené náušníky.

sennheiser-mx-375-03

Dĺžka kábla je 120 cm, čo je plne dostačujúce štandard, pričom na konci kábla je potom pozlátený 3,5 mm zahnutý jack. Kábel má soft-touch povrch a nekĺže tak po látkach. Sila kábla je väčšia, než pri štupľoch a zalomenie či pretrhnutia sme ani po dlhodobom používaní nespozorovali. Horšie je však na tom izolácia okolitého zvuku.

sennheiser-mx-375-04

Hoci citlivosť sluchu sa pri každom používateľovi môže líšiť, výrobcom sľubované silné basy sú dostatočne silné. Stredy a výšky sú na prijateľnej úrovni a azda jediné, čo by sme na slúchadlách vo zvukovom podaní vylepšili sú výšky. Zvukovú kvalitu by sme prirovnali k veľkým slúchadlám Sennheiser HD 205 – zvukovo takmer to isté, ale v oveľa menšom prevedení (je však nutné odmyslieť si fyzické výhody veľkých HD 205).

sennheiser-mx-375-05

Hlasitosť prednesu súvisí so spomínanou citlivosťou 122 dB/mW a sú teda pomerne dosť hlasné. Po zvukovej stránke by sme slúchadlám nevyčítali asi nič vzhľadom k cene, za ktorú sa predávajú. Basy sú fajn a zvuk je veľmi dobrý, nič tu nechýba. Pri použití ekvalizéra (čo je nutnosť azda pri každom modeli v tejto cene) by nemal byť problém nasmerovať zvuk akýmkoľvek smerom podľa preferencií používateľa. Či sa používatelia sústredia na hĺbky a zároveň výšky, ale tak, aby stredy nezanikli a zvuk mal stále dostatok detailov…

sennheiser-mx-375-06

Sennheiser MX 375 by sme zhodnotili ako zaujímavé slúchadlá a za ponúkanú cenu poskytnú používateľovi veľmi dobré podanie a prevedenie. Poteší pravdepodobne vyznávačov všetkých žánrov, pretože zvuk je pomerne dobre vyrovnaný a hĺbky, stredy ani výšky medzi sebou nezvádzajú súboj. Popravde povedané, ono podanie hlbších tónov je pri modeli MX 375 pomerne návykové. Mrzí nás však vypadávanie z uší, čo je problém, ktorý sa môže vyskytnúť aj pri športovaní.Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 18 – 22 000 Hz
Veľkosť meniča: N/A
Impedancia: 32 Ω
Konektivita:  3,5 mm audio jack
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hmotnosť: 59 gramov
Citlivosť: 122 dB
Ďalšie výhody:  prijateľná cena vzhľadom k zvuku
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Prijateľná cena slúchadiel
+ Veľmi dobrý a vyvážený zvuk
+ Dostatočne pevné spracovanie
+ Zaujímavý dizajn, malé rozmery

Mínusy
– Vypadávanie z uší
– Horšia izolácia zvuku

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sennheiser MX 375 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Sennheiser