Domov Periférie Recenzia: Satechi Aluminium Desktop Stand

Recenzia: Satechi Aluminium Desktop Stand

Zdielať

Otestovali sme štýlový stojan (nielen) pre iPady.

Stojan sa vyznačuje atraktívnym dizajnom a je vyrobený z hliníka. Ponúka možnosť nastavenia výšky a náklonu. Esteticky sa hodí najmä k hliníkovým iPadom s moderným dizajnom, t.j. bez tlačidla Home Button a s tenkými rámikmi. Nie je to podmienka, keďže podporuje každý tablet so šírkou, ako udáva výrobca, od 102 mm po 330 mm. Stojan sme testovali s redakčným Apple iPad Pro 12,9″ s čipom M1.

Držiak chráni pogumovaný povrch, ktorý zabraňuje poškriabaniu hliníkových hrán tabletu. Stojan je vybavený dostatočne ťažkou základňou, ktorá zabezpečí stabilitu aj pre veľké a ťažké tablety, ako je napríklad takmer 13″ iPad Pro. Drží stabilne a nepreklápa sa pod vyššou hmotnosťou. Náklon je nastaviteľný do takej miery, aby bol stojan pohodlný pre prácu s myšou a klávesnicou, ale aj pre kreslenie pomocou Apple Pencil alebo iného stylusu. Nastavenie výšky môže vyžadovať trochu viac sily, to však zabezpečuje stabilitu a udržanie tabletov s vyššou hmotnosťou.

Stojan je ideálny nielen pre použitie tabletu s myšou a klávesnicou, alebo pre kreslenie; ale je vhodný aj pri využití tabletu ako sekundárneho monitoru pre notebook. Keďže stojan nie je vybavený periskopickou tyčou, môže byť jeho použitie ako druhého monitoru v kombinácii s desktopom a veľkým monitorom mierne nepraktické. Ocenili by sme, keby stojan mal ešte aj magnety pre ešte bezpečnejšie uchytenie iPadu, ale vzhľadom k tomu že ide o univerzálny stojan to nepovažujeme za nevýhodu.