Domov Audio Recenzia: Razer Kraken Xbox One

Recenzia: Razer Kraken Xbox One

Zdielať

Audio príslušenstvo je v kurze, pričom teraz sme si za cieľ vybrali herné slúchadlá z dielne spoločnosti Razeru – model Kraken Xbox One. Slúchadlá ponúkajú veľké 40 mm meniče, ale aj neodnímateľný mikrofón.

Headset je zbalený v známom čierno-zelenom balení, ktoré je typické pre spoločnosť Razer. Vnútri je okrem slúchadiel predlžovací kábel s dvomi 3,5 mm jack konektormi pre pripojenie do PC, ale aj microUSB, ktoré slúži na aktualizáciu firmvéru ovládača. Pre používateľa je k dispozícii mikrofón, ktorý je vyklápací, nie je však odnímateľný. Umiestnený je na flexibilnom držiaku.

Náušníky sú spracované z mäkkej koženky, ktorú dopĺňa penová výplň. Napriek tomu sme pri dlhšom používaní pociťovali tlačenie. Slúchadlá majú hmotnosť 293 gramov, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy. Kvalita zvukového prejavu je veľmi dobrá, nezaznamenali sme žiadne väčšie problémy. Zvuk je vyrovnaný, pričom aj basy sú primerane nastavené a azda jedinú vec, čo sme si všimli, sú slabšie výšky v určitých štýloch hudby.

Slúchadlá zvládajú vykreslenie zvuku vo frekvenčnom rozsahu 20 – 20000 Hz pri citlivosti 118 dB, pričom ich impedancia je 32Ω. Mikrofón však – čo sa týka kvality prenosu zvuku – nie je problémom a prenášaný zvuk je v poriadku. Hlavný rozdiel voči ostatným modelom je však pribalený adaptér, pomocou ktorého možno headset pripojiť k hernej konzole Xbox.

Razer Kraken Xbox One je už starší model slúchadiel, ktoré sú určené pre hráčov, ale aj majiteľov Xbox hernej konzoly, pre ktorú sú testované slúchadlá určené. Hoci ide o hráčske zameranie, zariadenie príde vhod aj na sledovanie filmov či seriálov. Pri počúvaní hudby síce v niektorých žánroch hudby chýbajú vyššie tóny, ale pri väčšine mainstreamových žánrov to nepredstavuje problém. Páči sa nám konštrukcia a dizajn, ocenili by sme však odoberateľný mechanizmus mikrofónu. Slúchadlá sú v predaji za cenu okolo 90 eur, čo je viac, ako by sme očakávali.Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: 3,5 mm audio jack
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hmotnosť: 293 gramov
Maximálny vstupný výkon: 30 mW
Citlivosť: 118 dB SPL/V@1 kHz
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Vyvážená reprodukcia zvuku
+ 3,5 mm audio jack konektor
+ Nízka hmotnosť, rozmery

Mínusy
– V niektorých žánroch slabšie výšky
– Vyššie nastavená cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Razer RZ04-01140100-R3M1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Razer