Domov Domácnosť Recenzia: Mamibot ExVac680s

Recenzia: Mamibot ExVac680s

Zdielať

Poznáte ten pocit, keď si v sobotu po náročnom pracovnom týždni chcete spraviť pohodu, dať si čaj, kávu alebo pohárik a robiť veci, ktoré sú zábavné, ale zároveň viete, že je vedľa vás známy strašiak menom „domáce upratovanie“. No domáce upratovanie už nemusí byť otravné aj vďaka robotickému vysávaču.

Na dilemu, či sa namiesto relaxácie vrhnúť na vysávanie a utieranie prachu, prípadne na dohadovanie, kto je s upratovaním na rade, sa dá v dnešnej dobe pokojne zabudnúť. Domáci elektronickí pomocníci v podobe robotických vysávačov alebo čističov okien vnesú do rodiny nový pokoj, pohodu a úsporu času. Najmä robotické vysávače sú v dnešnej dobe fenoménom, na trhu existuje celá škála modelov, takže si stačí ujasniť, aký veľký je byt či dom, čo od upratovania chceme a potom si len zvoliť model robota. Pre náročnejších je k dispozícii model Mamibot ExVac680s, ktorý má pokročilú navigačnú technológiu s laserovými senzormi. Táto navigácia si na základe získaných dát z priestoru vyhodnocuje ideálnu trasu, dokáže ale tiež zachytiť pohybujúce sa predmety a trasu aktuálne upraviť.

Silu vysávania možno individuálne nastaviť, rovnako aj čistiace profily. Tých je k dispozícii hneď päť a to od profilu „Auto“ so systematickým „cik-cak“ čistením, až po profil Sweeping&Mopping, kde ide o kombinované vysávanie a vytieranie zároveň. Robotický vysávač si poradí so všetkými povrchmi. Ak je v automatickom režime, sám rozozná, o aký povrch ide a tomu uspôsobí silu vysávania. Nerobí mu problém zbieranie nečistôt, prachu ani zvieracích chlpov, má senzor proti pádu zo schodov a bez problémov prekoná prahy či iné prekážky do výšky 2 cm. Štíhle šasi vysávača umožňuje dobrý pohyb aj pod skriňami a posteľami, vďaka výkonnej Li-Ion batérii dokáže pracovať 2,5 hodiny na jedno nabitie. Pokiaľ mu batéria nestačí, sám sa vráti do základňovej stanice, po nabití odíde na pôvodné miesto a pokračuje v práci.

Vysávač svojou prácou nebude používateľa takmer nijako rušiť. Jeho hlučnosť je pomerne príjemných 55 dB, vďaka HEPA filtru nebude užívateľ vnímať žiadny poletujúci prach. Príkazy „novému členovi rodiny“ možno dávať pomocou mobilnej aplikácie alebo cez hlasového asistenta Alexa/Google Home. Pri použití aplikácie možno navyše v reálnom čase sledovať, čo už bolo upratané a koľko priestoru ešte zostáva upratať. Tiež si možno detailne naplánovať dátum a čas upratovania, aby ste si mohli plne a nerušene vychutnať „svoju chvíľku“. Robotický vysávač Mamibot ExVac680s je dostupný za 450 eur, dá sa však zaobstarať aj lacnejší variant vysávača Mamibot PetVac300 za 200 eur, ktorý síce nemá toľko čistiacich profilov a navigáciu, svoju funkciu si však takisto splní.

Zapožičal: Mamibot