Domov Počítače Recenzia: Honor MagicBook 14

Recenzia: Honor MagicBook 14

Zdielať

Spoločnosť Honor je známa najmä smartfónmi, avšak skúša to aj na poli notebookov. Na trhu je veľa výrobcov, konkurencia je veľká a priniesť niečo nové a zaujímavé chce odvahu aj invenciu. Testované zariadenie patrí medzi ultrabooky, ponúka 14“ displej, pričom základom je AMD procesor.

Páči sa nám kvalitne spracovaná konštrukcia z hliníka, ktorá nie je pri cene 600 eur samozrejmosťou. Notebook je dostupný v dvoch farebných verziách – avšak u nás je dostupný iba šedej (Space Gray). Pokiaľ ide o konektivitu, na ľavej strane je jeden USB-C port, ktorý slúži zároveň na nabíjanie, jeden USB 3.0 a tiež plnohodnotný HDMI port. Napravo je jeden USB 2.0 port a spoločný 3,5 mm audio jack konektor. Upozorňujeme, že USB-C nefunguje ako DisplayPort. Okrem možnosti pripojiť externé pevné disky sa ním notebook aj nabíja s výkonom 65W. Výbava je skromnejšia, avšak pre väčšinu činností je viac než postačujúca. Zariadenie je určené najmä pre menej náročných používateľov, na časté prenášanie a pre tých, ktorí sa zameriavajú na cenovo dostupné modely.

Oceňujeme minimálne rámčeky okolo displeja – z ľavej, pravej a tiež hornej strany. Spodný rámček je široký, v strede je logo výrobcu „Honor“. O zobrazenie sa stará 14“ IPS panel s Full HD rozlíšením. Pomer strán je 16:9, pričom podanie farieb je dobré. Notebook používa lesklý, nedotykový displej. Najvyšší jas dosahuje 300 cd, panel má blikanie obrazovky (PWM), avšak medzi nedostatky patrí IPS glow, ktorý sa objavuje v oblasti rohov a hrán. Podanie farieb nie je úplne prirodzené, sRGB je iba 65% a AdobeRGB 42%. Notebook teda nie je vhodný pre grafikov, ale na časté prenášanie napríklad pre študentov môže byť zaujímavou voľbou.

Pokiaľ ide o hardvérovú výbavu, zariadenie používa štvorjadrový procesor AMD Ryzen 5 3500U, taktovaný na 2,1 – 3,7 GHz a zaraďuje sa medzi energeticky úsporné. Na kancelársku prácu postačuje a vďaka integrovanej grafickej karte AMD Radeon Vega 8 sa na ňom možno zahrať aj niekoľko hier, no na tie najnovšie a graficky náročné tento notebook určený nie je. Výbavu dopĺňa 8GB operačná pamäť, ktorú nemožno rozšíriť a 256GB M.2 disk, ktorý je možné po odskrutkovaní spodného krytu vymeniť za iný, väčší disk. Zameranie je jasné – ľahké zariadenie je vhodné na časté prenášanie. Výrobca k nemu dodáva predinštalovaný operačný systém Microsoft Windows 10 Home.

To, čím notebook zaujme, je netradičná kamera, ukrytá v hardvérovom tlačidle medzi klávesmi F6 a F7. Používateľ tak má plne pod kontrolou aktivitu kamery. Aj vďaka tomuto samostatnému tlačidlu je delete tam, kde by sme očakávali a vypínač je mimo nej. Vypínač však slúži zároveň aj ako čítačka odtlačkov prstov, pričom nájde svoje uplatnenie na prihlasovanie do notebooku. Čítačka je rýchla a nezaznamenali sme žiadne problémy. Klávesnica má podsvietenie, ide o typicky model s nízkym zdvihom, dobre sa na nej píše. Azda jedinou nevýhodou je anglický layout, ktorý sme mali na testovacom kuse. Podľa slov výrobcu sú v predaji klávesnice plne lokalizované s česko-slovenským layoutom.

Podsvietenie klávesnice je biele a možno ho regulovať v 3 úrovniach – vypnutý, nižší a najvyšší jas. Oceňujeme, že výrobca umožňuje v aplikácii zmeniť tlačidlá F1 – F12 z multimediálnych na funkčné. Táto možnosť je v aplikácii skrytá a používateľ bude dlhšie hľadať, kým ju nájde. Notebook ponúka taktiež aj veľký touchpad v strede pod klávesnicou. Poteší tichý chod zariadenia, ktorý sa pohybuje na úrovni 30 – 36 dB(A), teplota na povrchu sa drží v rozumných medziach 34 – 41 °C. Zaujímavosťou je však výdrž batérie, ktorá je na úrovni 8 hodín, čo je nami dosiahnutá hodnota. Výrobca udáva 10 hodín. Poteší prítomnosť Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0 (najnovší štandard Wi-Fi 6 chýba).

Honor MagicBook 14 je zaujímavý notebook najmä pre študentov a používateľov, ktorí sú zameraní na cenovo čo najvýhodnejšie zariadenia. Páči sa nám spracovanie, ktoré je veľmi dobré, dostatočne výkonný procesor, avšak limitom je iba 8GB RAM, ktorú nemožno rozšíriť. Naopak malý 256GB disk možno časom nahradiť väčším. Ocenili by sme lepšiu konektivitu, poteší nízka hmotnosť a rozmery spolu s pekným a jednoduchým dizajnom. Používateľom, ktorí hľadajú cenovo dostupný a zaujímavý model, ho môžeme odporúčať.

Vhodným doplnkom k notebooku Honor MagicBook 14 sú štýlové púzdra z dielne čínskeho dizajnéra Jacky Tsai. Hoci ide o doplnok k testovanému zariadeniu, možno ho použiť aj k iným ultrabookom

Zapožičal: Honor