Domov Audio Recenzia: Magnat LZR 588BT

Recenzia: Magnat LZR 588BT

Zdielať

Magnat je nemecký výrobca audio príslušenstva, pričom v jeho portfóliu možno nájsť viacero zaujímavých zariadení. Nami testovaný model slúchadiel LZR 588BT prináša bezdrôtovú konektivitu, zatiaľ čo starší model LZR 588 možno pripájať len cez audio kábel.

Slúchadlá už na pohľad vyzerajú profesionálne a majú veľmi dobré spracovanie – sú tu kvalitné plasty a koža. Náušníky sú príjemne a presne tvarované, netlačia ani pri dlhom nosení a je radosť cez ne počúvať akúkoľvek hudbu. Slúchadlá sú ľahké a veľmi dobre sa nosia. Na hlavu sadnú presne, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy a počas prenášania ich možno ľahko zložiť aby sa ušetrilo miesto.

Milo nás prekvapilo balenie. Už pri pohľade do krabice vidieť, že toto nie sú hocijaké bežné slúchadlá. Sú elegantne zabalené, k nim je vložený nabíjací USB kábel, odpojiteľný kábel s 3,5 mm jackom a látkové puzdro. Páči sa nám najmä komfort nosenia slúchadiel, vďaka čomu sú špičkou na trhu. Môže za to jemná koža, ktorá je na oboch náušníkoch, ale aj na hlavovom moste. Prítlak slúchadiel je ideálny. Počas dlhodobého nosenia však pociťujeme mierne tlačenie, nevýhodou je aj slabšie odhlučnené od okolitého ruchu.

Hlavný rozdiel oproti staršiemu modelu je prítomnosť technológie Bluetooth, vďaka čomu možno slúchadlá spárovať s telefónom, tabletom, či notebookom a počúvať hudbu pohodlnejšie a bez káblov. Samozrejme, k dispozícii je aj linkový audio kábel, je teda na používateľovi, pre ktorý variant sa rozhodne – počúvanie bez káblov vs. s káblom. Pri porovnaní so starším modelom možno konštatovať, že podanie kvality zvuku je na vysokej úrovni a jediná vec, ktorá nám v staršom modeli chýba je práve bezdrôtová konektivita.

Na ľavom náušníku je trojica tlačidiel, ktoré pri stláčaní hlasno cvakajú, svoju funkciu si však plnia dobre. Oceňujeme intuitívne ovládanie – krátke stlačenie tlačidiel na posun skladby znamená ísť o skladbu vpred/vzad, pričom dlhším stlačením možno regulovať hlasitosť. Hlasitosť možno meniť nezávisle od zdroja zvuku. Čo však poteší ešte oveľa viac, je použitie univerzálneho nabíjacieho konektoru microUSB, vďaka čomu možno nabíjať slúchadlá z ľubovoľnej nabíjačky, či powerbanky a používateľ nemusí myslieť na to, aby so sebou nosil aj iné napájacie káble.

Fantastická je aj výdrž integrovanej batérie, ktorá dosahuje až 19 hodín. Podľa nás ide o veľmi veľa a určite viac než by sme očakávali. Výhodou slúchadiel však je, že aj napriek dlhej výdrži po vybití batérie netreba hľadať okamžite nabíjačku. Stačí pripojiť dodávaný linkový audio kábel a pokračovať v počúvaní hudby naďalej. Nabíjanie sa realizuje cez microUSB port a veľkou výhodou je, že možno naraz nabíjať slúchadlá a zároveň počúvať hudbu cez audio kábel.

Z hudobného hľadiska nemožno slúchadlám vytknúť nič, kvalita zvukového prejavu je vynikajúca, všetky zložky zvuku sú vyrovnané. Hoci sú basy pomerne dunivé, všetky zložky pásma tú majú pomerné zastúpenie. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú skvelú produkciu zvuku, model Magnat LZR 588BT môžeme odporúčať. Slúchadlá ponúkajú okrem kvalitného zvuku aj veľmi dobrú ergonómiu a kvalitné konštrukčné spracovanie. Vzhľadom k cene, ktorá sa pohybuje okolo 75 – 110 eur ide o perfektnú voľbu, odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 15 – 23 000 Hz
Veľkosť meniča: 40 mm
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: Bluetooth, 3,5 mm audio jack
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hmotnosť: 239 gramov
Citlivosť: 118 dB SPL/V@1 kHz
Výdrž integrovanej batérie: 19 hodín
Ďalšie výhody: dlhá výdrž integrovanej batérie, pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna, strieborná

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Výborná kvalita reprodukcie
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Dlhá výdrž integrovanej batérie
+ Možnosť počúvať aj vybité 588BT
+ Praktický skladací mechanizmus

Mínusy
– Po dlhšom nosení mierne tlačia
– Ovládacie tlačidlá hlasno cvakajú
– Slabšie odhlučnenie okolitého ruchu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Magnat LZR 588 BT poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Audio.sk

Ďalšie odborné recenzie na slúchadá Magnat LZR 588 BT nájdete na Recenzie.SME.sk