Domov Audio Recenzia: Antec A.M.P SPzero

Recenzia: Antec A.M.P SPzero

Zdielať

Je malý, ponúka výkon 3 Watty. Frekvenčný rozsah má v rozmedzí 20 – 20000 Hz. Táto šikovná krabička má v sebe vnútornú 750 mAh batériu, pre ktorú výrobca udáva výdrž 8 hodín. Táto hodnota je dosiahnuteľná a podľa nášho testu aj reálna.Vonkajší povrch je silikónový hladký, okrem mriežky zo strán reproduktora. Kovové úchytky na vrchnej strane sú pevné a dotvárajú originálny dizajn zariadenia. My sme testovali červenú verziu, ktorá je kombinovaná s čiernou farbou. Na prvý pohľad vyzerá kombinácia červenej s čiernou dobre, mriežka je čierna a je vyrobená z plastu. V strede navrchu je malá LED dióda, ktorá signalizuje aktivitu.

Antec A.M.P SPzero 02

Na pravej strane je microUSB konektor na nabíjanie. Potom je tu dvojica audio jack konektorov. Jeden je na pripojenie „Aux In“, teda na vstup signálu, druhý „Aux Out“, teda na výstup. Na vrchnej rovnej plôške je nenápadne situovaná trojica ovládacích tlačidiel. Zariadenie má aj mikrofón, reproduktor tak poslúži aj na telefonáty cez hands-free. Na ľavej strane je už len logo „SPzero“. Reproduktor podporuje Bluetooth vo verzii 3.0 a tiež profily AVRCP, A2DP, HFP a HSP.

Antec A.M.P SPzero 03

Hoci sa možno na prvý pohľad zdá ovládanie tromi tlačidlami ťažké, dodávaný návod pomôže pri obsluhe. Dve tlačidlá – plus a mínus sú logicky na ovládanie hlasitosti. Na všetko ostatné je tu spoločné stredné tlačidlo. Podržaním stredného tlačidla na 5 sekúnd sa zapne zariadenie. Upozorní na to aj zvuková signalizácia oznamom „Power On“.

Antec A.M.P SPzero 04

V prípade párovanie treba toto tlačidlo stlačiť na dobu ďalších 3-5 sekúnd a keď prejde zariadenie do režimu párovania, počuť oznam „Paring“ a LED dióda bude blikať v pravidelných intervaloch rovnako rýchlo. Nevýhodou je to, že ak užívateľ podrží tlačidlo dlhšie než je treba, zaznie hláška „Power Off“ a zariadenie sa vypne.

Antec A.M.P SPzero 05

Pri regulácii hlasitosti je nutné neustále stláčať tlačidlo „Plus“ alebo „Mínus“ až do požadovanej hlasitosti. Ak narazíte na maximálnu, alebo minimálnu úroveň hlasitosti, ozve sa hlasné dvojité pípnutie. Zvukové upozornenia považujeme za obťažujúce, nepotešia najmä v tichom prostredí pri hlasných oznamoch.

Antec A.M.P SPzero 06

Kvalita reprodukcie zvuku z kompaktného reproduktora je veľmi dobrá, nemožno však ale očakávať hudbu ako zo subwooferu. Tento reproduktor na to nie je stavaný, je malý, hrá však oveľa lepšie a hlasnejšie ako reproduktor na smartfóne. Nevýhodou je potom už iba to, že je to jeden reproduktor – zvuk je teda mono.

Antec A.M.P SPzero 01

Antec A.M.P SPzero je dizajnovo zaujímavý kompaktný prenosný reproduktor, ktorý ponúka kvalitnú reprodukciu zvuku. Zaujme paletou farebných verzií, ktoré sú na trhu dostupné. Prekážali nám zvukové tóny a malý počet tlačidiel, napriek tomu je však tento reproduktor skvelý a obohatí obyčajnú reprodukciu zvuku z mobilu. Cena sa pohybuje okolo 35 eur.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 94×86×57 mm
Hmotnosť: 218 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Výkon: 3 Watt (RMS)
Typ: 1.0, mono reproduktor
Pripojenie: Bluetooth 3.0, 3,5 mm audio jack
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 8 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Celkový prejav zvuku
+ Rôzne farebné varianty
+ Kompaktné, minimalistické rozmery

Mínusy
– Malý počet ovládacích tlačidiel
– Zvukové upozornenia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Antec