Domov Audio Recenzia: Antec A.M.P SP1

Recenzia: Antec A.M.P SP1

Zdielať

Rozmery reproduktora sú 158×41×62 mm, hmotnosť 380 gramov. Vstavaná Li-on batéria vydrží 10 hodín prehrávania hudby. Na komunikáciu so zariadením slúži bezdrôtová technológia Bluetooth vo verzii 2.1 a profily A2DP, HFP a HSP. Dosah je 10 metrov. Okrem toho sa však dá prepojiť aj 3,5 mm audio káblom.

Antec A.M.P SP1 02Antec A.M.P SP1 03

Páči sa nám pogumované matné plastové spracovanie, ktoré minimalizuje stopy po odtlačkoch. Predná a zadná strana má niekoľko stoviek malých otvorov. Otvory majú červenú farbu, hodia sa tak k čiernej farbe reproduktora.

Antec A.M.P SP1 04 Antec A.M.P SP1 05

Na pravej strane je vypínacie tlačidlo, 3,5 mm jack konektor (AUX) pre vstupný signál  po kábli a microUSB konektor na nabíjanie. Na vrchnej strane sú tri tlačidlá – plus a mínus, ktoré slúžia na reguláciu hlasitosti a spoločné tlačidlo na všetko ostatné sa nachádza v strede uprostred nich.

Antec A.M.P SP1 06 Antec A.M.P SP1 07

Vypínač na reproduktore má signalizačnú LED diódu. Ak svieti na červeno, znamená, že je integrovaná batéria vybitá. Na bielo svieti ak je nabitá, alebo ak je nabíjaná cez microUSB konektor. Ak je zariadenie spárované s reproduktorom, svieti tiež na bielo. V prípade, ak je v párovacom móde, biela farba bliká.

Antec A.M.P SP1 08 Antec A.M.P SP1 09

Rovnako ako v menšom modeli, aj tu je na väčšinu funkcií spoločné stredné tlačidlo. To však už neplní funkciu vypnutia a zapnutia, obsluha reproduktora je tak ľahšia a jednoduchšia. Podržaním tlačidla na pár sekúnd sa aktivuje párovanie SP1. Výhodou je, že jeden reproduktor SP1 možno mať spárovaný s dvoma zariadeniami.

Antec A.M.P SP1 10 Antec A.M.P SP1 11

Kvalita reprodukovaného zvuku je výborná, vychádza z oboch strán – teda z prednej i zadnej strany, je lepšia a hlasnejšia v porovnaní s menším modelom. Hoci nie je udávaný výkon, ani počet reproduktorov, predpokladáme, že ide o dva reproduktory. Oceňujeme maximálnu hlasitosť zariadenia, ktoré bezproblémovo ozvučí aj veľkú izbu a počuť ho možno v celom byte. Vzhľadom na svoje rozmery hrá kvalitne a dosť hlasno.

Antec A.M.P SP1 01Antec A.M.P SP1 12

Reproduktor Antec A.M.P SP1 ponúka kvalitný zvuk, zaujímavý dizajn a dostatočne dlhú výdrž batérie. Je to vhodný doplnok k mobilným zariadeniam. Oceňujeme i kvalitu prevedenia. Dá sa mu niečo vyčítať? Azda len cena.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 158×41×62 mm
Hmotnosť: 380 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 2.1, 3,5 mm audio jack
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 10 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Originálny dizajn
+ Reprodukcia zvuku
+ Rôzne farebné varianty
+ Kompaktné rozmery

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Antec A.M.P. SP1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Antec