Domov Novinky Rebríček najlepších antivírusových programov za rok 2015

Rebríček najlepších antivírusových programov za rok 2015

Zdielať

Svetoznáma organizácia AV Comparatives každoročne zverejňuje hodnotenia popredných antivírusových spoločností a ich produktov, respektíve bezpečnostných riešení. Pri testovaní dva týždne starej vírusovej databázy pre každý produkt sa zistilo, že všetky produkty preukázali vysokú spoľahlivosť. Z 21 testovaných antivírusových programov sa dostalo nad 98% úspešnosť 16 z nich a to v priemere dvoch testov. Nad 90% sa dostali všetky ostatné antivírusy, okrem produktu Microsoftu, ktorý ho zabudoval do svojho operačného systému Windows.

overall_detekcia
Testu pre zabezpečenie pred malvérom sa zúčastnilo iba 12 antivírusov. Produkty, ktoré sa zúčastnili prekonali bez problémov 90% úspešnosť testu. Ďalším testom bolo aj komplexné zabezpečenie, teda zabezpečenie časovo dlhšej medze. Pri tomto teste sa meria úspešnosť všetkých súčastí antivírusového programu. Ide teda o komplexný test všetkých komponentov programu. V týchto dvoch testoch s úspešnosťou viac ako 99,5% obstáli tieto antivírusové programy: Panda, Bitdefender, Avira, Kaspersky a Trend Micro. Najhoršie skončili Lavasoft, ThreatTrack Vipre a Microsoft Windows Defender.
malware_detekcia
Agentúra sa zamerala aj na hodnotenie ochrany voči phishingovým útokom. Kaspersky dominuje pri ich detekcii, odhalil až 98% pokusov o ukradnutie identity, či odcudzenie citlivých údajov. Druhú priečku obhájil Fortinet a tretiu Trend Micro, ktoré dosiahli 92 a 91%.
phishing_detekcia
Posledný test bol zameraný na záťaž počítača z hľadiska využívania antivírusu. Najmenší vplyv bol zistený pri Avaste, Avire, Emsisofte, Kasperskom, AVG. Za odstránenie infiltrácii obstál s náskokom Kaspersky. Za ním skončili Avast, Bitdefender, AVG, Avira. V tabuľke nižšie si môžeme pozrieť rebríček antivírusových programov za posledné roky.

2015 2014 2013 2012 2011
Avast AVG Avast Avast Avira
Avira Avira Avira Avira Bitdefender
Bitdefender Bitdefender Bitdefender Bitdefender Eset
Emsisoft Emsisoft BullGuard BullGuard F-Secure
eScan Eset Eset Eset Kaspersky
Eset F-Secure Fortinet F-Secure
Kaspersky Fortinet F-Secure G DATA
Kaspersky Kaspersky Kaspersky

Zdroj: AVC