Domov Novinky Qualcomm Snapdragon 620 má výkonu viac než dosť

Qualcomm Snapdragon 620 má výkonu viac než dosť

Zdielať

Po medializovaných problémoch s čipmi Qualcomm Snapdragon 810 sa môže zdať, že spoločnosť sa bude čo najrýchlejšie snažiť uviesť nový výkonný Snapdragon 820, ktorý by vyriešil neduhy s prehrievaním a pridal výkon navyše. Vyzerá to ale tak, že namiesto toho sa zameral na radu 6xx, ktorá je určená pre vyššiu strednú triedu.

Qualcomm_Snapdragon_620_01

Benchmarkami sa prehnal čispet MSM8952, známy aj ako Snapdragon 620. Výrobca sa snažil predovšetkým znížiť spotrebu, zameral sa ale aj na výkon, ktorý je naozaj ohromujúci. Ten sa mu podarilo navýšiť na takú úroveň, že pri aktívnom jednom jadre je výkonnejší ako model Snapdragon 810 a poľahky poráža aj najvýkonnejší Exynos 7420. Ako mohol Qualcomm dopustiť stretnutiu radu 6xx s 8xx? Nevieme.

Majú to na svedomí momentálne najvýkonnejšie jadrá Cortex A72, ktoré tu nájdeme hneď štyri. Práve aj to je ten dôvod, že vo výkone jedného jadra nemá tento čipset konkurenciu. Aj keď celkový výkon je nižší ako konkurenti, väčšina aplikácií a hier aj tak nevyužije všetky jadrá naraz.

Meizu Mi Note Pro s čipsetom Snapdragon 620

Veľkým otáznikom bude ale samotné prehrievanie, ktoré by pri použitý výkonnejších jadier ako v prípade Snapdragonu 810 mohlo byť ešte väčšie. Ak na tom ale výrobca dostatočne popracoval, výsledok by mohol byť naozaj ohromujúci.

Zdroj: GizmoChina