Domov Novinky Qualcomm pripravuje desaťjadrový Snapdragon 818

Qualcomm pripravuje desaťjadrový Snapdragon 818

Zdielať

Nedávno sme písali o novom desať jadrovom MediaTeku, ktorý ale má menšie nedostatky a tak sa pravdepodobne nebude použiť v TOP modeloch. Napriek tomu tu je ale odpoveď od Qualcommu v podobe pripravovaného desať jádrového Snapdragonu 818.

Qualcomm Snapdragon

Ako už je z obrázku zrejmé, procesor bude obsahovať grafiku Adreno 532. Doplňať ho bude desať výpočtových jadier. Štyri úsporné jadrá CortexA53 na frekvencii 1,2 GHz, dve jadrá CortexA53 na frekvencii 1,6 GHz a najvýkonnejšia sada štyroch jadier CortexA72 bude pracovať na frekvencií 2,0 GHz. Procesor bude jadrá inteligentne zapínať a kombinovať tak, aby sa docielilo maximálnej energetickej efektivity a výkonu.

Qualcomm_Snapdragon_818

Zatiaľ nás ale trápi rovnaký problém ako v prípade MediaTeku aplikácie stále nevedia využiť taký veľký počet jadier, preto budú počas chodu často vypnuté. Procesor ale rozhodne nebudú trápiť nedostatky, ktorými trpí spomínaný čip od MediaTeku podporované budú LPDDR4 RAM pamäte o maximálnej frekvencii 1600 MHz, chýbať nebude LTE Cat 10 kategórie, aj keď vyrábaný bude starším 20 nm výrobným procesom. Na oficiálne predstavenie si ale budeme musieť počkaťaj keď podľa informácií by to už malo byť onedlho.

Zdroj: PhoneArena