Domov Novinky Prichádza Meizu 20 Pro so Snapdragonom 8 Gen 2?

Prichádza Meizu 20 Pro so Snapdragonom 8 Gen 2?

Zdielať

Pred pár týždňami Meizu potvrdil, že pracuje na telefóne so Snapdragonom 8 Gen 2.

Mobil má byť vybavený LPDDR5X RAM a úložiskom UFS 4.0. Teraz tento telefón (alebo možno jeden z viacerých telefónov) objavil tím AnTuTu, ktorý našiel výsledok testov. Telefón s modelovým číslom m2391 je skutočne vybavený špičkovým mobilným čipom Qualcomm. Tento konkrétny prístroj bol nakonfigurovaný s 12GB RAM a 512GB úložiskom, hoci by mali existovať aj iné konfigurácie. Na základe neoficiálnych rozhovorov sa predpokladá, že tento telefón je Meizu 20 Pro. Zatiaľ nevieme, koľko telefónov bude v sérii 20 – je to najvyšší model alebo prostredný?

Predtým sme videli výsledok Geekbench z modelu m2392, ktorý mohol byť samostatným modelom alebo len regionálnym variantom. Mal tiež 12GB RAM a bežal na ňom Android 13. V každom prípade je tento telefón vybavený 120 Hz displejom s rozlíšením 2400×1080 px. Veľkosť zatiaľ nie je známa, ale spoločnosť potvrdila, že jej pripravovaný telefón bude používať superrýchlu ultrazvukovú čítačku odtlačkov prstov (0,075 s na odomknutie, aj keď máte mokrý prst). Taktiež uviedla, že telefón bude vybavený 13 hernými anténami, čím prezradila, na aký segment trhu bude Meizu 20 Pro cieliť. Spoločnosť tiež tvrdí, že batéria bola testovaná a zachová si minimálne 80% pôvodnej kapacity po 1600 denných nabíjacích cykloch.

Pokiaľ ide o výsledky benchmarkov, vyzerajú väčšinou v poriadku, aj keď výsledky CPU a UX sú nižšie, než sa pre čipset 8 Gen 2 očakávalo. Nie je to veľké prekvapenie, telefón má byť predstavený na jar, takže do dokončenia softvéru môžu chýbať mesiace. Meizu 20 Pro a séria 20 vo všeobecnosti sú veľkou udalosťou, keďže ide o prvé telefóny, ktoré boli predstavené po akvizícii firmou Geely. A dúfajme, že to zároveň znamená návrat Meizu do oblasti smartfónov na plný úväzok. Na základe označenia na zadnej strane je vybavený 1″ obrazovým snímačom IMX989 od spoločnosti Sony. Mimochodom, spoločnosť prijíma na Meizu 20 predobjednávky naslepo a podľa všetkého sa už prihlásilo 200000 ľudí.

Zdroj