Domov Novinky Parrot predstavil 13 nových odolných minidronov

Parrot predstavil 13 nových odolných minidronov

Zdielať

Spoločnosť Parrot už v minulosti priniesla na trhy ďiaľkovo ovládané drony, ktorých cena sa však šplhala veľmi vysoko. Teraz sa spoločnosť rozhodla predstaviť 13 nových minidronov s cenou do 200 eur a my sa spoločne pozrieme na niektoré z nich. Predaj začne už 2. júla najskôr vo Francúzsku, postupne prídu na rad ďalšie trhy v Európe a USA.

Ako prvý si predstavíme model Airborne, ktorý bude k dispozícii v dvoch rôznych variantoch – Cargo (99 eur) a Night (145 eur). Oba modely majú hmotnosť 58 gramov a disponujú trojosím akcelerometrom a gyroskopom. K dispozícii je aj fotoaparát, ktorý umožňuje robiť snímky VGA, video ale nenatočíte. Robot môže dosiahnuť rýchlosť až 17 km/h, pričom ponúka okolo 9 minút čistého času letu na jedno nabitie. Verzia Night obsahuje  LED diódy, ktoré umožnia lietanie v noci, zatiaľ čo model Cargo umožní aj dopravu malých nákladov z miesta na miesto.

Ďalší na rade je model Hydrofoil, čo je prvý dron schopný cestovať po vode. Je to hybrid, k pohonu používa model Airborne, ktorý sa k nemu pripojí a poviem, vyzerá to na videu naozaj výborne. Na pokojnej vode dosahuje rýchlosť až 10 km/h a lietať na jedno nabitie vydrží približne 7 minút. Pozrite si video kde uvidíte tento hybrid v akcii. Predávať za začne za cenu 169 eur.

Posledné drony, ktoré Parrot predstavil, sú skákacie drony, ktoré budú taktiež dostupné v dvoch variantoch. Model Night (199 eur) dosiahne rýchlosť 9 km/h, obsahuje LED diódy pre lietanie v noci. Druhý model Race dosiahne rýchlosť 13 km/h a cena bude rovnaká – 199 eur. Tieto drony budú vybavené aj reproduktorom, ktorý dokáže reprodukovať hlas v reálnom čase pomocou aplikácie Parrot.

Zdroj: AndroidAuthority